دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 10, 2021
مرحوم حجت الاسلام انصاری

حوزه/ مدیر اداره تبلیغات شهرستان کبودر آهنگ، ساده زیستی و مردم‌داری را از ویژگی‌های مرحوم حجت الاسلام انصاری، امام روستای خان آباد برشمرد و گفت: ۴۴ سال به صورت مستمر در روستا به مردم خدمت کرد و می‌گفت اگر باور داریم که سرباز امام زمان(عج) هستیم باید به آنچه فرمودند عمل کنیم و نگران رزق و روزی نباشیم.

به گزارش خبرگزاری«حوزه» از کرمان، حجت الاسلام ابوالحسن کیهانی، مدیر اداره تبلیغات شهرستان کبودر آهنگ، به تبیین ابعاد شخصیتی مرحوم حجت الاسلام نجاتعلی انصاری، امام روستای خان آباد پرداخت و اظهار داشت: مرحوم انصاری از قبل انقلاب در همین روستا سکونت داشت و خدمات ارزنده‌ای را در طول این سال‌ها به مردم این روستا و روستاهای اطراف داشت.

وی با تأکید بر اینکه آن مرحوم هیچ گاه به دنبال جاه و مقام نبود، گفت: با اینکه شرایط فراهم بود که به قم یا مرکز استان مهاجرت کند و به پست و جایگاهی برسد، اما ۴۴ سال به صورت مستمر در همین روستا ماند و به مردم خدمت کرد. محور فعالیت خود را مسجد روستا قرار داد و به واقع این سنگر را حفظ کرد.

مدیر اداره تبلیغات شهرستان کبودر آهنگ تصریح کرد: مرحوم حجت الاسلام انصاری عضو شورای حل اختلاف بود، از این‌رو بسیاری به او مراجعه می‌کردند و در این مدت مشکلات و اختلافات زیادی را حل و فصل کرد.

حجت الاسلام کیهانی، ساده زیستی و زی طلبگی را ویژگی‌های بارز شخصت مرحوم انصاری برشمرد و گفت: همیشه با حداقل‌ها زندگی کرده و به هیچ عنوان شهریه دریافت نمی کرد؛ تا آخر عمر مشغول تبلیغ و ترویج دین بود و به معنای واقعی کلمه مبلغ فعال و موفقی بود.

وی خاطرنشان کرد: او اولین کسی بود که اعتکاف را در شهرستان کبودر آهنگ احیاء کرد؛ پیش از انقلاب به تنهایی معتکف می‌شد و کم کم مردم هم با او همراه شدند و پس از انقلاب نیز مراسم اعتکافی که برگزار می‌کرد رونق خاصی گرفت.

مدیر اداره تبلیغات شهرستان کبودر آهنگ با اشاره به سوابق انقلابی مرحوم حجت الاسلام انصاری، گفت: در جنگ تحمیلی با وجود معلولیت جسمی، سه بار به جبهه‌ها اعزام شد و زمان‌هایی که در پشت جبهه بود به روستاهای مختلف سرکشی می‌کرد و کمک‌های مردمی را برای رزمندگان اسلام جمع‌ آوری و به جبهه می‌فرستاد.

حجت الاسلام کیهانی به نقل خاطره‌ای از آن مرحوم پرداخت و اظهار کرد: در جلسه‌ای حجت الاسلام میرمحمدیان، مدیرعامل بنیاد هدایت با مرحوم حجت الاسلام انصاری این مطلب را مطرح کردند که برخی از طلبه‌ها به دلیل مشکلات معیشتی حاضر نمی‌شوند در روستاها مستقر شوند، مرحوم انصاری در پاسخ گفت اگر قبول کردیم سرباز امام زمان(عج) هستیم باید یقین داشته باشیم که حضرت ما را از یاد نمی برد و رزق و روزی ما را می دهد؛ فقط کافی است که به این امر باور داشته باشیم و به چیزهایی که فرموده‌اند عمل کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8