پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ |۲۶ ذیحجهٔ ۱۴۴۲ | Aug 5, 2021
امام جمعه تبریز

حوزه / نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: خادمی حرم امام رضا(ع) تنها منحصر به پوشیدن لباس خادمی و حضور در حرم مطهر نیست؛ رفتار، گفتار، منش، معاشرت و زندگی خادم باید رنگ و بوی امام رضایی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تبریز حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی  امروز در دیدار تعدادی از خادمان حرم امام رضا علیه السلام با اشاره به جایگاه و مسئولیت بالای خادمی در حرم امام هشتم گفت: در بیانات امام راحل به جایگاه خادمان اشاره شده است؛ اینکه امام راحل با آن عظمت، حسنات و اقدامات عظیم‌شان به حال خادمان دستگاه مقدس حضرت رضا(ع) غبطه می‌خورند، دلیلش آن است که ایشان نسبت به جایگاه رفیع این بارگاه معرفت داشتند.

امام جمعه تبریز افزود: رهبر معظم انقلاب، آستان ملکوتی امام هشتم را قطعه‌ای از بهشت می‌خوانند و می‌فرمایند «نمی‌توان گفت دستگاه امام علی بن موسی الرضا(ع) امروز فرق دارد با زمانی که ایشان در حیات ظاهری بودند. «دلیلش معرفت معظم‌له نسبت به جایگاه رفیع آستان قدس رضوی است.

وی با بیان اینکه بسیاری در طول عمرشان آرزو دارند یکبار به این آستان مقدس مشرف شوند، ادامه داد: نعمت خدمت در دستگاه اهل بیت(ع)، توفیق و سعادتی بزرگ و به همان میزان مسئولیت و شکرگزاری‌ آن نیز سنگین است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه مردم نسبت به این آستان منور حساس هستند، گفت: رفتارها و تعاملات در حرم باید بگونه‌ای باشد که مردم با ورود به این بارگاه نورانی احساس کنند که اینجا متفاوت از سایر دستگاه های اداری است و آستان قدس از این جهت باید برای تمام دستگاه های ارائه دهنده خدمت به مردم الگو، سرآمد و پیشتاز باشد.

امام جمعه تبریز تاکید کرد: باید با میهمان امام رضا(ع) در اوج احترام و تواضع و مهربانی برخورد کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8