دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ |۱۲ صفر ۱۴۴۳ | Sep 20, 2021
کتاب

حوزه/ کتاب «نظام سیاسی در اسلام» نوشته حسین جهان آراسته به همت مؤسسه بوستان کتاب به چاپ رسید.

به گزارش خبرگزاری حوزه، کتاب «نظام سیاسی در اسلام» نوشته حسین جهان آراسته به همت مؤسسه بوستان کتاب در ۲۴۰ صفحه به چاپ رسید.

اثر پیش رو بازنویسی کتاب مبانی حکومت اسلامی است که ۲۰ سال پیش انتشار یافت و بارها تجدید چاپ شد و به عنوان متنی آموزشی از سوی برخی مراکز حوزوی و دانشگاهی انتخاب گردید و اکنون در سامانی جدید با تفکیک نظام سیاسی از نظام حقوقی در دو جزء منتشر می‌شود.

در کتاب حاضر محورهای کلی نظام سیاسی در اسلام در سه بخش ارائه شده است؛ بخش اول به «اسلام و حکومت»، بخش دوم به «مشروعیت حاکمیت و حکومت» و بخش سوم به «ساختار دولت حکومت اختصاص یافته است».

نگارش روان، استفاده از منابع دست اول، ارائه گزیده‌ای از مطالب است هر فصل، درج مطالبی تحت عنوان مطالعه آزاد و طراحی دو قسمت «پرسش و پژوهش» از امتیازات این کتاب به شمار می‌رود و افزون بر علاقه مندان به نظام سیاسی اسلام برای استادان و دانشجویان رشته‌های علوم سیاسی و حقوق عمومی نیز قابل استفاده خواهد بود.

در بخش اول این کتاب «رابطه اسلام با سیاست» و «بررسی دیدگاه نفی رابطه اسلام با سیاست» و در بخش دوم نیز «حاکمیت و ولایت خداوند»، «ولایت پیامبران و امامان(حکومت در عصر حضور)» و «ولایت فقیهان(حکومت در عصر غیبت)» مورد بررسی قرار گرفته است.

همچنین نویسنده در بخش سوم این کتاب «ارکان دولت»، «چگونگی تحقق ولایت»، «قلمرو ولایت» و «قوای حکومت» را مورد تبیین قرار داده است.

علاقه مندان با خرید اینترنتی این کتاب از طریق نشانی اینترنتی مؤسسه بوستان کتاب به آدرس www.bustaneketab.com می توانند از تخفیف ۲۰ درصدی اثر مذکور بهره مند شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8