یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ |۱۸ صفر ۱۴۴۳ | Sep 26, 2021
دوره اختبار و تثبیت جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلام

حوزه/ دوره اختبار و تثبیت جامعه علمیه امیرالمومنین (ع) تهران از ۵ تیر ماه تا ۱۴ مردادماه برگزار شد.

حجت الاسلام بخشعلی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در تعریف دوره ی اختبار و تثبیت گفت: مطابق آیین هر ساله حوزه های علمیه، دوره اختبار و تثبیت جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلام تهران برگزار شد. در این دوره داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی در آزمون کتبی ورود به حوزه‌ شده‌اند و در مصاحبه نیز نمره قبولی کسب کرده‎‌اند، حضور پیدا می‌کنند. طلاب جدید در دوره اختبار و تثبیت علاوه بر آشنایی با محیط حوزه، خود را با شرایط و ضوابط حوزه و راه و رسم طلبگی هماهنگ می‌کنند.

مسئول دوره ی اختبار و تثبیت جامعه علمیه امیرالمومنین (ع) شیوه ی درباره برگزاری دوره، اظهار کرد: در طول دوره بخش هایی از پنج کتاب احکام، صرف، تجوید، عقائد و نحو به داوطلبان تدریس می شود که افراد شرکت کننده پس از گذراندن این دوره بایستی در آزمون کتبی آن شرکت کنند و در صورتی که حائز نمره قبولی شوند پذیرش نهایی خواهند شد.

وی ادامه داد: دوره ی اختبار و تثبیت جامعه علمیه امیرالمومنین(ع) از پنجم تیرماه با دعوت از والدین طلاب و مراسم افتتاحیه، بصورت رسمی آغاز گردید. در افتتاحیه، پس از سخنرانی تولیت جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلام، طلاب و خانواده های آنان با فضای حوزه بیشتر آشنا شدند و ضمن تعیین حجرات، کتب درسی طلاب نیز بین آنها توزیع شد.

برنامه روزانه طلاب جدید الورود در این دوره به شرح زیر بود:

نرمش صبحگاهی و صرف صبحانه: ساعت ۶ الی ۷ صبح

کلاس های درسی: ۷ الی ۱۱:۲۰

صرف نهار: پس از نماز ظهر و عصر

برنامه مطالعه و مباحثه گروهی: ۱۵ الی ۱۷ عصر

ورزش گروهی : ۱۸ الی ۲۰ عصر

صرف شام: پس از نماز مغرب و عشا

وی در ادامه با اشاره به توجه جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلام به ورزش طلاب، افزود: در کنار برنامه های درسی و ورزشی روزانه، اردوی یک روزه ی جاجرود همراه با مسابقات و تفریح و ورزش برگزار شد و تمارین و تکالیف طلاب توسط مسئولین حجرات پیگیری و مشکلات برطرف شد و جلسات درس اخلاق نیز به صورت مستمر در روزهای پنج شنبه تا سقف یک ساعت برگزار می‌شد.

این دوره چهاردهم مرداد ۱۴۰۰ با برگزاری آزمون پایانی به پایان رسید.

دوره اختبار و تثبیت جامعه علمیه امیرالمومنین (ع) تهران برگزار شد

دوره اختبار و تثبیت جامعه علمیه امیرالمومنین (ع) تهران برگزار شد

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8