پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ |۴ جمادی‌الاول ۱۴۴۳ | Dec 9, 2021
سید محمد سعیدی

حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان قم با اشاره به وظایف نماینده دولت در استان گفت: کسی که نمایندگی دولت را در قم قبول می‌کند باید دغدغه خاص و ویژه نسبت به قم داشته باشد و نظارت و کنترل کامل بر دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با حوزه فرهنگی را ویژه‌تر دنبال کند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در دیدار سردار سید محمود میرفیضی فرمانده انتظامی استان قم که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر انجام شد، ضمن تشکر از تلاش‌های نیروی انتظامی در استان قم اظهار کرد: در حرکتی که در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص ساماندهی وضعیت ظاهری قم دنبال می‌شود، جای یک کار علمی و پژوهشی و رسیدن به علل مخاطرات اجتماعی خالی بود که به لطف خدا با آماده شدن سند پایش و رصد، کار سرنوشت‌سازی در شهر قم صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: امروز نیازمند یک فرد هماهنگ‌کننده میان دستگاه‌های مرتبط با وضعیت ظاهری قم هستیم که مرد میدان باشد، زیرا امر به معروف و نهی از منکر یک کار عملیاتی است و بخشی از آن با دعوت و نصیحت انجام می‌شود و بخش دیگر نیازمند فعالیت دستگاه‌های اجرایی است.

نماینده ولی فقیه در استان قم با اشاره به وظایف نماینده دولت در استان گفت: کسی که نمایندگی دولت در قم را قبول می‌کند باید دغدغه خاص و ویژه نسبت قم داشته باشد و نظارت و کنترل کامل بر دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با حوزه فرهنگی را ویژه‌تر دنبال کند.

وی یکی از راهکارهای مهم رفع مشکلات حوزه حجاب و عفاف را پاسخگویی به شبهات این حوزه دانست و عنوان کرد: ما باید با توجه به حجم گسترده تبلیغات علیه حجاب در فضای مجازی پاسخگوی جوانان باشیم تا جوانان ما در دوراهی و دوگانگی قرار نگیرند.

فرمانده انتظامی استان قم در این دیدار، به ارائه گزارشی از وضعیت استان و اهم فعالیت‌های نیروی انتظامی از جمله تهیه و تنظیم سند پایش و رصد استان در ۵ ماه گذشته پرداخت.

میرفیضی با اشاره به تشکیل چندین کار گروه ویژه از جمله کار گروه رصد و پایش در قرارگاه ۱۹ دی افزود: ۹ آسیب ویژه استان در این تحقیق پایش شده و وظایف هر دستگاه دربرخورد با این معضلات اجتماعی به صورت مجزا تعریف شده است که در این مرحله نیازمند همکاری و یکپارچگی بین دستگاه‌های اجرایی استان هستیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =