چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ |۱۳ ربیع‌الاول ۱۴۴۳ | Oct 20, 2021
علامہ اشفاق وحیدی

حوزه/ حجت‌الاسلام والمسلمین اشفاق وحیدی گفت: تفرقه، افراط گرایی و ظلم علیه انسانیت، هیچ جایی در اسلام ندارد و پیراون دین پیامبر مهربانی ها، همواره از افراط گرایی و هرج و مرج ابراز برائت می کنند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» حجت الاسلام والمسلمین اشفاق وحیدی امام جمعه ملبورن استرالیا و عضو ارشد شورای علمای شیعه پاکستان طی سخنرانی در یک کنفرانس گفت: تفرقه، افراط گرایی و ظلم علیه انسانیت هیچ جایی در اسلام ندارد و پیراون دین پیامبر مهربانی ها، همواره از افراط گرایی و هرج و مرج برائت می کنند.

وی تاکید کرد: ائمه اطهار علیهم السلام همواره مروج صلح بودند و تعلیمات آنان چهره واقعی دین مبین اسلام مبتنی بر صلح، برادری، انسجام و عدالت را برای بشریت به نمایش گذاشتند.

امام جمعه ملبورن گفت: استکبار جهانی امروز از نورانیت اسلام و تقویت جایگاه مسلمین در وحشت است و این قدرت ها در تلاشند تا بشریت و نظام عدل را تضعیف کنند.

وی افزود: نهضت عاشورا یادآور همین اصل و پیام است که مبارزه با تفکر یزیدی در هر عصری ضروری است و از مظلومین و قشر ضعیف حمایت شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین وحیدی با تمجید از رویکرد جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مستضعفین جهان و برائت از قدرت های طاغوتی اظهار داشت: ایران در مسیر پیروی از آرمان های اسلام و اجرای اصول عدالت است به همین دلیل قدرت های استکباری در مقابل آن ناکام و همواره با شکست شرم آوری مواجه هستند.

وی در پایان تاکید کرد: امروز تمام ملل اسلامی باید در کنار هم، نظام اسلامی را تقویت کنند تا نظام عدل، برابری و دفاع از مظلومین نیز پا برجا باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8