سه‌شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ |۲ جمادی‌الاول ۱۴۴۳ | Dec 7, 2021
پیام اعرافی

بی تردید مستکبران عالم و اشغالگران و گروه های متحجر و افراطی، در ویرانی ها و آوارگی مسلمانان بلاد اسلام به ویژه سرزمین مظلوم افغانستان، نقش اساسی دارند و حاکمان افغانستان که مکرر وعده تامین امنیت و رفاه و پیشرفت را داده اند باید پاسخگو و پیگیر جنایات پی در پی تروریست های جنایت کار بر ضد مسلمانان به ویژه شیعیان افغانستان باشند.

به گزارش خبرگزاری حوزه در پی فاجعه تروریستی در قندهار افغانستان، آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه در پیامی این فاجعه را به شدت محکوم کرد.

متن کامل پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم 
وَمَن یَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُّتَعَمِّدًا فَجَزَآؤُهُۥ جَهَنَّمُ خَٰلِدًا فِیهَا وَغَضِبَ ٱللَّهُ عَلَیْهِ وَلَعَنَهُۥ وَأَعَدَّ لَهُۥ عَذَابًا عَظِیما
فاجعه غمبار و جانسوز شهادت و جراحت جمع کثیری از مردم مظلوم و مسلمان افغانستان در نماز جمعه  شیعیان قندهار، به فاصله کوتاهی از فاجعه دردناک نماز جمعه شیعیان قندوز و در ایام ربیع المولود و در استانه هفته وحدت امت اسلام ، دوباره مایه خشم  مسلمانان، آزادگان و مراجع و علما حوزه‌های علمیه جهان شد ، این مصیبت جانکاه را به مردم شریف و نجیب و شجاع و مظلوم افغانستان و علما و بزرگان و حوزه های علمیه آن کشور و بازماندگان محترم شهدا و مجروحان آن تسلیت گفته و مصرانه و مجدانه از مسؤلان آن کشور و مجامع بین المللی خواهان تحقیق پیرامون جنایت های مکرر و شناسایی و مجازات عاملان و مسببان آن هستیم.
بی تردید مستکبران عالم و اشغالگران و گروههای متحجر و افراطی، در ویرانی ها و آوارگی مسلمانان بلاد اسلام به ویژه سرزمین مظلوم افغانستان، نقش اساسی دارند و حاکمان افغانستان که مکرر وعده تامین امنیت و رفاه و پیشرفت را داده اند باید پاسخگو و پیگیر جنایات پی در پی تروریست های جنایت کار بر ضد مسلمانان به ویژه شیعیان افغانستان باشند.
مجدد تاکید می کنیم تامین امنیت برای مردم و شکل گیری دولتی فراگیر با مشارکت همه مردم، اقوام، مذاهب و جریان های اصیل سیاسی مبتنی بر آراء مردم و بازسازی جامع افغانستان و بر اساس مردم سالاری دینی ، اسلام، عدالت، آزادی و پیشرفت همه جانبه است.
به روان پاک همه شهدای امت اسلام و شهدای این جنایت تروریستی درود می فرستیم و شفا و سلامتی مجروحان و عزت و سربلندی امت اسلامی به ویژه مسلمانان کشور دوست و برادر و بی دفاع کشور افغانستان را از خداوند متعال خواستاریم.
علی رضا اعرافی
مدیر حوزه‌های علمیه ج.ا.ا 
۲۳ مهر ماه ۱۴۰۰

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

  • IR ۲۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
    5 1
    بنظرمن،ما هم مقصریم.زیرا ازابتدای روی کارآمدن طالبان بایدبه انها درزمینه ی نظامی وامنیتی کمک میکردیم که نکردیم.بایدهمانطورکه به برادران عراقی وسوری کمک کردیم با افغانستان هم همکاری کنیم. تامین امنیت مردم افغانستان خصوصا شیعیان،برما واجب است.امنیت افغانستان امنیت ایران هم هست. اگراز همان زمان با دولت فعلی افغانستان،همکاری کرده بودیم،قطعا الان داعش درافغانستان نابودشده بود.وقطعا این جنایات فجیع اتفاق نمی افتاد.
  • IR ۲۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
    13 1
    بنظرمن،ما هم مقصریم.زیرا ازابتدای روی کارآمدن طالبان بایدبه انها درزمینه ی نظامی وامنیتی کمک میکردیم که نکردیم.بایدهمانطورکه به برادران عراقی وسوری کمک کردیم با افغانستان هم همکاری کنیم. تامین امنیت مردم افغانستان خصوصا شیعیان،برما واجب است.امنیت افغانستان امنیت ایران هم هست. اگراز همان زمان با دولت فعلی افغانستان،همکاری کرده بودیم،قطعا الان داعش درافغانستان نابودشده بود.وقطعا این جنایت فجیع اتفاق نمی افتاد.