جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ |۲۷ ربیع‌الثانی ۱۴۴۳ | Dec 3, 2021
تصاویر/ دیدار رئیس هیئت‌امنای شورای علمای مسلمان لبنان با آیت الله نوری همدانی

حوزه/ حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه صهیونیست‌ها نماینده غرب در منطقه هستند، بیان داشتند: تا صهیونیست‌ها در فلسطین هستند، کشورهای خاورمیانه راحتی و آسایش نخواهند داشت. اولین کار ما باید از بین بردن صهیونیست‌ها و تامین حقوق ملت فلسطین باشد.

به گزارش‌خبرنگار خبرگزاری‌حوزه،حضرت آیت الله نوری همدانی،عصر امروز در دیدار قاضی‌حنیه رئیس هیئت امنای تجمع علمای مسلمین لبنان که در دفتر این مرجع تقلید در قم برگزارشد، ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) بیان کردند: در قرآن کریم به مسلمانان دستور داده شده است که از جهات فکری و فرهنگی، استراتژیکی، جهادی، اطلاعاتی و اقتصادی همواره آمادگی داشته باشند.

ایشان افزودند: دوست داشتن و در مرحله بعد پیروی از ائمه اطهار(ع) براساس حدیث ثقلین و روایات دیگر واجب است. ائمه اطهار(ع) به عنوان بهترین الگو برای مسلمانان جهان هستند و یکی از مهم ترین درس های ائمه معصومین اتحاد و ظلم ستیزی است و باید مبارزه با استکبار و رژیم صهیونیستی در سایه وحدت سر لوحه کار مسلمین جهان باشد.

معظم له با اشاره به سفرهای متعدد خود به لبنان بیان داشتند: لبنان علمای بسیار روشنی دارد که اقدامات سید شرف الدین و امام موسی صدر را متجلی می کند، امروز ملت لبنان از جهات فکری، فرهنگی و استراتژیکی با یکدیگر متحد هستند، ماهم خدمت شما هستیم و باید بیدار باشیم.

این مرجع تقلید، افزودند: لبنان به عنوان کشوری که پیروان ادیان مختلف در آن زندگی می کنند، از انسجام و وحدت خوبی برخوردار است؛ بویژه وحدت میان پیروان دو مذهب بزرگ شیعه و اهل سنت به خوبی وجود دارد و این باید الگویی برای دیگر کشورها باشد.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به توطئه دشمنان علیه مسلمانان در طول تاریخ، گفتند: نقشه دشمنان، امروز این است که بین مسلمانان اختلاف ایجاد کنند و آنها را به جان هم بیندازند و توطئه‌های خود را به پیش ببرند؛ همان چیزی که در افغانستان، سودان و یمن می بینیم.

ایشان بیان کردند: وظیفه امروز ما این است که در برابر دشمن به گفتار و نوشتار اکتفا نکنیم،بلکه باید حرکت کنیم و الا دشمن با صرف تجهیزات و سرمایه‌ها روز به روز نقشه خود را عملی‌تر کرده و قوی‌تر شده و ما ضعیف‌تر می شویم.

معظم له با بیان اینکه تقویت مقاومت وظیفه امروز ماست، تاکیدکردند: باید برای تقویت مقاومت بویژه در سوریه به میدان بیائیم.

ایشان با بیان اینکه صهیونیست‌ها نماینده غرب در منطقه هستند، بیان داشتند: تا صهیونیست‌ها در فلسطین هستند،کشورهای خاورمیانه راحتی و آسایش نخواهند داشت. اولین کار ما باید از بین بردن صهیونیست‌ها و تامین حقوق ملت فلسطین باشد.

حضرت آیت الله نوری همدانی در پایان با بیان اینکه باید قدرت خود را به استکبار نشان دهیم، تاکید کردند: تنها در سایه وحدت است که می توان بر دشمن پیروز شد و اقتدار اسلام را به رخ جهانیان بکشانیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8