جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ |۱۶ ذیقعدهٔ ۱۴۴۵ | May 24, 2024
اروجی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با تبیین اهداف طرح مهرواره اوج گفت: این طرح با هدف ارتقای خدمت رسانی مساجد و با رویکرد رفع مشکلات محلات در سطح استان اجرا می شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه از اصفهان، حجت الاسلام رحمت الله اروجی، عصر امروز در  نشست امامان محله و روستای اصفهان با معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی، پس از اشاره به وظایف و ماموریت های سازمان تبلیغات اسلامی، به گروه‌های هدف این نهاد اشاره کرد و گفت: شبکه گسترده تبلیغ دین شامل همه شخصیت های حقیقی و حقوقی اعم از ائمه جمعه و جماعات مساجد و ادارات، فارغ‌التحصیلان حوزه‌های علمیه خواهران و مبلغات سنتی، تشکلهای دینی و جامعه مداحان، جامعه عظیم قرآنی، مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا و همچنین جمعیت بانوان فرهیخته از جمله گروه‌های هدف سازمان تبلیغات اسلامی هستند.
وی پس از ارائه آمار این مجموعه ها و تشکلها در سطح استان به رویکردهای جدید سازمان تبلیغات اسلامی در دوره جدید اشاره کرد و گفت: یکی از این رویکردها مردمی کردن تبلیغ دین  است و تاکنون با انجام عملیات های فرهنگی و تبلیغی و مهرواره های مختلف در این زمینه اقداماتی موثر همچون مهرواره محله‌ی همدل را انجام داده است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی اصفهان به اقدام جدید بنیاد هدایت اشاره کرد و گفت: مهرواره‌ی اوج یکی از فعالیتهای سازمان تبلیغات اسلامی است که با هدف ارتقای خدمت‌رسانی مساجد و با رویکرد رفع مشکلات محلات در سطح کشور در حال اجراست.  
وی با بیان اینکه جلب مشارکت مردم، شناسایی امامان جماعت فعال و کمک به رفع مشکلات محلات از آثار مثبت این طرح است، افزود: در اجرای مهرواره اوج روحانیان و امامان جماعت مساجد استان، مسائل و مشکلات محلات را رصد کرده و با جذب خیران و افراد توانمند نسبت به کمک به نیازمندان محلات اقدام می‌کنند.
اروجی اظهار کرد: در این طرح مساجد، مرکز کمک و همیاری مردم می‌شوند و با توجه به نقش مهم ائمه جماعت در مساجد، این افراد به عنوان محور طرح در خدمت رسانی به مردم نقش آفرینی خواهند کرد.
وی با بیان اینکه در این طرح از ظرفیت مسجدها، امامان جمعه و جماعت، روحانیان و تشکل‌های مذهبی استفاده می‌شود، تصریح کرد: این سازمان در راستای استمرار نهضت خدمت رسانی به مردم، طرح مهرواره اوج را در سطح کشور آغاز کرده است و در سطح استان نیز با پیگیری های این اداره کل و ادارات شهرستانی شناسایی و ثبت مساجد در حال انجام است.
وی افزود: این مهرواره تا ۲۳ آّبان ۱۴۰۰ در سطح استان در حال اجراست.  
علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت بنیاد هدایت به نشانی https://bonyadehedayat.com/ مراجعه نمایند.
انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha