پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ |۱۶ جمادی‌الثانی ۱۴۴۳ | Jan 20, 2022
فرمانده سپاه قم

حوزه/ ویژگی های فردی و اجتماعی مالک اشتر موجب آن شد که ایشان همیشه سرمشق و الگو باشد و همواره سبب ترس و اضطراب برای دشمنان بوده است.

به گزارش خبرگزاری حوزه، سردار محمدرضا موحد فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب علیه السلام در یازدهمین جشنواره استانی مالک اشتر که با هدف معرفی رده‌های برتر سپاه استان در عملکرد سال ۱۳۹۹ و با حضور سرتیپ پاسدار سیاری جانشین سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در محل سپاه قم برگزار شد، گفت: جشنواره مالک اشتر برای اشراف بر نقاط ضعف و قوت و رفع مشکلات در طول سال است.

وی با اشاره به اهمیت اشراف از منظر امام خامنه ای ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی می فرمایند: اشراف باید واقعی و به عنوان معیار ارزیابی باشد.

سردار موحد افزود: از مهمترین خروجی های اشراف این است که حاصل جمع این اطلاعات گامی در راستای شناسایی فرماندهان و تحلیل و ارزیابی عملکردشان است.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه حضرت مالک اشتر تصریح کرد: ویژگی های فردی و اجتماعی مالک اشتر، موجب آن شد که ایشان همیشه سرمشق و الگو باشد و همواره سبب ترس و اضطراب برای دشمنان بوده است.

فرمانده سپاه استان قم، حضرت مالک اشتر را شخصی بصیر ، پارسا ، دارای ابتکار عمل و فصاحت و بلاغت توصیف کرد و افزود:این ویژگی ها در ایشان بسیار تاثیر گذار بود.

وی تاکید کرد:محوری که شخصیت مالک را برگزیده کرده،ویژگی ولایتمداری است که در کوچکترین و بزرگترین صحنه ها کنار امیرالمومنین (ع) بوده و هر فرمانی را از سمت مولا امیرالمومنین انجام میداد.

سردار موحد در ادامه خاطرنشان کرد:مالک اشتر دشمن شناس و استوار در حراست و دفاع از اسلام بود و قلبی مهربان داشت و همواره در جهت سعادت و نیکبختی مردم در تلاش بود و از این رو الگوی مناسبی برای همه خواهد بود.
 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =