جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ |۱۲ رجب ۱۴۴۴ | Feb 3, 2023
سید محمد حسینی

حوزه/ معاون رئیس جمهور در امور مجلس گفت: وقتی ملت ایران روی آرمان‌ها و ارزش‌ها و اصول دینی و انقلابی خود پافشاری می کند بی تردید دست از دشمنی بر نخواهند داشت چرا که ملت ایران معادلات آنها را در عرصه های بین المللی به هم ریخته است .

به گزارش خبرگزاری حوزه از سمنان، سید محمد حسینی، در جلسه هم اندیشی با اعضای کانون دانشگاهیان ایران اسلامی استان سمنان و جمعی از اساتید دانشگاه صنعتی شاهرود، با تسلیت ایام شهادت جانگداز بانوی دو عالم حضرت زهرا سلام الله علیها بر ضرورت آسیب شناسی حوادث اخیر تأکید کرد و گفت: دشمنان در حوزه جنگ ترکیبی و رسانه‌ای موفق شدند بخشی از جوانان و نوجوان را تحت تاثیر قرار داده و ذهن آنها را نسبت به اصول و ارزش ها و کشور خود دچار خدشه کنند لذا مسئولیت دانشگاهیان در این مقطع، بیش از گذشته است.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس گفت: در حوادث اخیر دشمنان ملت ایران در کنار طراحی های پیچیده ای که داشتند از برخی کاستی‌ها و ضعف های کشورمان نیز در حوزه اقتصادی، فرهنگی و آموزشی نهایت استفاده را به عمل آورد.

حسینی تاکید کرد: وقتی ملت ایران روی آرمان‌ها و ارزش‌ها و اصول دینی و انقلابی خود پافشاری می کند بی تردید دست از دشمنی بر نخواهند داشت چرا که ملت ایران معادلات آنها را در عرصه های بین المللی به هم ریخته است .

معاون رئیس جمهور در امور مجلس خاطرنشان کرد: در حالی که دشمن طراحی و نقشه کشیده که به اقتصاد مردم و اعتبار جمهوری اسلامی ایران در صحنه بین المللی آسیب بزند باید مراقب بود که مبادا در داخل کشور یک استاد و یا فرهنگی بر مبنای تحلیل نادرست، خدای ناخواسته در سیاه نمایی و تحریک جوانان و نوجوانان نقش آفرینی کند و پیش از هر کسی دانشگاه ها مسئولیت و وظیفه دارند، تذکرات لازم را بدهند.

دشمنان در آشوب های اخیر از همه شیوه ها و شگردها استفاده کردند

معاون رئیس‌جمهور گفت: دشمنان در آشوب های اخیر از همه شیوه ها، شگردها استفاده کرده و تجربیات خود را برای انتقام از ایستادگی ملت ایران تجمیع کرده اند.

حسینی اظهار داشت: اگر در روزهای اول به بهانه دلسوزی و همدردی برای درگذشت یک خانم توانستند احساسات و عواطف عده ای را با خود همراه کنند امروز که رئیس جمهور آمریکا و دشمنان ملت ایران به صراحت از براندازی و تجزیه طلبی سخن می گویند حجت بر همگان تمام شده است البته ملت ایران در همان روزهای اول، صف خود را از توطئه گران و آشوب طلبان جدا کردند.

وی تصریح کرد: کسانی که به بهانه فوت یک فرد، به نظام اسلامی اتهام زدند و ادعا می کردند که سعه صدر نداشته و اهمیتی به نظر مخالفان قائل نیست، در حوادث اخیر با رفتارهای هنجارشکنانه و داعش مآبانه خود نشان دادند که به هیچ چیزی پایبند نیستند.

حسینی افزود: این جماعت به زعم خود به دنبال قیام و اعتصاب سراسری بودند اما مردم بلافاصله به ماهیت واقعی آنها پی برده و خط خود را جدا کردند.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس گفت: اساتید و دانشگاهیان در مقطع کنونی وظیفه دارند تا تصرف مغزهایی که دشمنان انجام داده اند را با روشنگری و فعالیت بیشتر پس گرفته و جوان و نوجوان را با روشنگری و تعقل در مسیر درست قرار دهند.

حسینی تأکید کرد: دولت مصمم است حوزه آموزش و فرهنگ را مورد توجه جدی قرار دهد و باید تلاش کرد نیروهای باسواد، متعهد و دغدغه مند که در گذشته و در مواردی مانع جذب آنان شده بودند، روی کار آمده و با قوت مسیر رفت مشکلات گام برداشت. فضای دانشگاه و حوزه آموزش کشور نیز باید به نفع آرمانها و ارزش های مورد تاکید ملت ایران متحول شود.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس در پاسخ به سخنان یکی از اساتید درباره سیاست خارجی دولت مردمی گفت: دولت تعامل گسترده و متوازنی را با همه کشورهای جهان بویژه همسایگان آغاز کرده است و معتقدیم دنیا به قدری وسیع است که جمهوری اسلامی ایران در انزوا قرار نمی گیرد و زمینه های فراوانی برای فعالیت در عرصه های مختلف منطقه ای و بین المللی وجود دارد.

وی پاسخ به سوالی درباره توجه دولت به اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان، اظهار داشت: در ۱۵ ماه گذشته برای راه اندازی بیش از ۲ هزار واحد تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل اقدام شده و در مجموعه ریاست جمهوری مرکزی برای بررسی مشکلات اینگونه واحد ها ایجاد شده است ضمن اینکه در کنار آن پروژه های بزرگ صنعتی و معدنی در دستور کار دولت قرار دارد که می تواند فرصت های شغلی زیادی در کنار توسعه شرکت های دانش بنیان به همراه داشته باشد.

حسینی گفت: ریشه برخی از مشکلات از جایی نشأت می‌گیرد که در برخی مقاطع و دوره ها به خاطر حاکم بودن تفکر لیبرالی، در مسیر جذب نیروهای متعهد و انقلابی مانع ایجاد کرده و حتی در برخی از مواقع اینگونه نیروها به حاشیه رانده شدند.

چهره دو گانه برخی چهره های سیاسی، هنری و ورزشی در مواجه با فوت یک خانم و شهادت مظلومانه جوانان

معاون رئیس جمهور در امور مجلس خاطرنشان کرد: در ماجرای فوت یک خانم، برخی چهره های سیاسی، هنری و ورزشی بدون اطلاعات کافی اتهاماتی به نظام زدند و در حالی خود را داغدار و سوگوار نشان می دادند که در مقابل شهادت مظلومانه جوانانی مانند آرمان علی وردی و روح الله عجمیان که زیر شکنجه اغتشاشگران به شهادت رسیدند، سکوت اختیار کرده و حتی اظهار ناراحتی صوری هم نکردند.

وی در پاسخ به سخنان یکی از اساتید که به آموزش های غربی در مهد کودک ها اشاره کرد گفت: نباید نگاه ساده‌انگارانه نسبت به اینگونه موضوعات داشت در دوره گذشته، بدنبال پیاده کردن توصیه های غربی ها در حوزه آموزش و پرورش بوده و بدنبال اجرای اسنادی مانند ۲۰۳۰ بودند و بدون شک، اجرای آن می توانست آسیب های فراوانی به خانواده ها و فرهنگ کشور وارد کند.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس در خصوص استفاده از ظرفیت بانوان اظهار داشت: نظام اسلامی به استفاده از ظرفیت و توانمندی بانوان در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و اقتصادی اهتمام ویژه ای دارد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور خطاب به اساتید و دانشگاهیان تاکید کرد: از اساتید انتظار می رود بیش از گذشته در کنار توجه به افزایش شتاب و رشد علمی کشور، در حوزه های سیاسی و فرهنگی دانشگاه نیز حضور فعال تری داشته و به ابهامات و سوالاتی که در ذهن جوانان و دانشجویان ایجاد شده است پاسخ دهند نباید اجازه داد دشمنان با اخبار دروغ و خبرسازی‌های کاذب، فضای جامعه و کشور را تیره و تار نشان داده و در دل مردم و جوانان یاس و ناامیدی ایجاد کنند.

در این جلسه تعدادی از اساتید و اعضای کانون دانشگاهیان در سخنانی دیدگاهها، پیشنهادات و سوالات خود را درباره مسایل روز جامعه و برنامه های دولت در بخش های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بیان کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =