سه‌شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ |۱۳ شوال ۱۴۴۵ | Apr 23, 2024
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری اعتکاف

حوزه/ سخنران حرم مطهر بانوی کرامت با تأکید بر اینکه در این دوران حساس باید یار، غمخوار، دوستدار و فریادرس یکدیگر باشیم و چشم و گوشمان به نایب امام‌زمان(عج) باشد، گفت: انتخابات از مهم‌ترین رویدادهای این روزهاست که باید با حضوری مقتدر در آن پرچم امام عصر(عج) را به اهتزاز در آوریم و توجه داشته باشیم که هر رأی ملت نام‌نویسی در خیل ارادتمندان ولی‌عصر(عج) است.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج‌علی‌اکبری شب گذشته در سخنرانی محفل معارفی حرم مطهر بانوی کرامت، ضمن گرامیداشت میلاد باسعادت صاحب‌الزمان(عج)، به روایتی از پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله اشاره و با بیان اینکه بعد از لیله القدر شبی بافضیلت‌تر از نیمه ماه معظم شعبان نداریم، اظهار داشت: شب قدر ولو یک شب است، دارای مراتبی است که از نیمه شعبان آغاز می‌گردد؛ شب نیمه شعبان شب افتتاح لیله القدر بوده، مومنین از این شب وارد درک لیله القدر که قله و اوج آن در شب ۲۳ ماه مبارک رمضان تجلی می‌یابد، حرکت می کنند.

وی ضمن اشاره به روایتی شب نیمه شعبان را لیله القدر اهل بیت علیهم‌السلام توصیف نمود و با بیان اینکه اگر کسی می‌خواهد به اصل لیله القدر راه یابد، مسیرش از شب نیمه شعبان می‌گذرد، اظهار داشت: نیمه شعبان زمان دعا و خواستن از خدای متعال است و ذات اقدس الهی بر خود واجب کرده که سائلی بی جواب نرود.

حاج علی اکبری به ظرفیت شب نیمه شعبان در تقسیم برکت رزق و عمر اشاره و با بیان اینکه مقدمات برنامه لیله القدر در نیمه شعبان چیده می‌شود، اظهار داشت: احیا از نخستین مولفه‌ها در مناسک نیمه شعبان است؛ مومنین در این شب برای دعا و راز و نیاز با خدای متعال بیدار می‌مانند و در ضیافت الهی شرکت می‌کنند.

سخنران محفل معارفی حرم مطهر با بیان اینکه مومن باهوش هیچگاه فرصت‌های خاص را از دست نمی‌دهد، یادآور شد: بر اساس روایات اسلامی هر وقت انسان به فرصت‌های الهی رسید، باید آن را آخرین فرصت عمر خود بداند و از فرصت‌های پیش آمده بهترین استفاده را داشته باشد.

وی ابراز داشت: شب نیمه شعبان از جهت برنامه معنوی و پرکردن ذخایر معرفتی از شب‌های ممتاز سال است و برای امشب فیض دعا، نماز و ذکر تدارک دیده شده است، تا انسان با بهره‌گیری از این سفره آرایی نبوی بتواند از ضیافت عرشی حداکثر استفاده را داشته باشد.

سخنران محفل معارفی حرم مطهر زیارت سیدالشهدا علیه السلام را برنامه خاص تمام شب‌های ممتاز سال به ویژه شب‌های قدر عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: بر اساس روایات اسلامی شب نیمه شعبان شب مصاحفه با ۱۲۴ هزار پیامبر در حرم امام حسین علیه السلام است و همه انبیا میهمان سیدالشهدا علیه‌السلام هستند.

وی زیارت اولیای الهی به ویژه زیارت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها را از بارزترین نعمت‌های معنوی توصیف کرد و اظهار داشت: بر اساس روایات اسلامی کسی که حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها را در قم زیارت کند، مانند این است که به زیات اهل بیت علیهم السلام مشرف شده است؛ زیارت حرم مطهر اخت الرضا(ع) بهشت را بر انسان واجب می‌سازد. امروز شما زائران این بارگاه ملکوتی که توفیق اتصال به عنایت خاص ربوی و فیض فاطمی را دارید، هرچه می‌خواهید برای تمام امت اسلام بخواهید.

حاج‌علی‌اکبری در ادامه ضمن اشاره به فرازهایی از مناجات شعبانیه، بر لزوم توجه به معانی و مفاهیم این دعا تصریح کرد و دعای پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله در نیمه شعبان را نیز مورد توجه قرار داد و اذعان داشت: پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله می فرمایند؛ « اللَّهُمَّ اقْسِمْ لَنَا مِنْ خَشْیَتِکَ مَا یَحُولُ بَیْنَنَا وَ بَیْنَ مَعْصِیَتِکَ»؛ خدایا از خشیتت چنان نصیب ما کن که بین ما و نافرمانی تو فاصله و مانع ایجاد شود.

وی افزود: رسول الله صلی الله علیه و آله می‌فرمایند؛ خدایا از طاعتت آنچه که ما را به خشنودی‌ات برساند، و از یقین به قدری که گرفتاری‌های دنیا را بر ما آسان سازد نصیب کن؛ خدایا ما را به گوش‌هایمان و دیدگانمان و نیروهایمان تا گاهی که ما را زنده می‌‏داری، بهره‏‌مند گردان و آن را وارث ما قرار ده.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت در ادامه تبیین دعای نبوی در نیمه شعبان، یادآور شد: حضرت در این دعا می‌فرمایند؛ خدایا مصیبت ما را در دین ما قرار نده و دنیا را بزرگ‏ترین اندیشه و نهایت دانش ما قرار مده، و آن را که به ما رحم نمی‌کند بر ما چیره مکن؛ تو را قسم به مهربانی‌‏ات ای مهربان‏ترین مهربانان.

وی با بیان اینکه دعا را همواره باید با حال خوش دنبال نماییم و در روزهای ویژه و بزرگ باید خواسته‌های بزرگ را مطالبه کنیم، یادآور شد: زیارت اباعبدالله الحسین علیه السلام در تمام مکان‌ها و زمان‌های خاص دعا، از مهمترین مطالباتی است که باید دنبال شود.

حاج علی اکبری افزود: امام زمان(عج) برای همه بشریت دعا می‌کنند و برای تک تک عالمیان سلامتی و عافیت، علم، عقل و حکمت، رفاه و آسایش، امنیت، توحید، اسلام و رهایی از جهالت را مطالبه می‌کنند.

وی ثبات قدم برای اهل ولا را از دعاهای خاص امام زمان(عج) توصیف کرد و یادآور شد: تمام دعای حضرت را می‌توان در ظهور بقیه الله الاعظم(عج) خلاصه نمود؛ چراکه تحقق تمام خواسته‌ها به شکل کلی، در گرو ظهور آخرین منجی عالم بشریت است.

سخنران محفل معارفی حرم مطهر با بیان اینکه با سحر ظهور صاحب الزمان(عج)، کمر همه گردن‌کشان، مستکبران و زورگویان عالم شکسته و رویشان سیاه خواهد شد و بشریت لذت شهد شیرین عبادالله را خواهند چشید، ابراز داشت: متأسفانه در این دوران رژیم غاصب صهیونیستی بیش از ۳۰ هزار انسان مظلوم را جلوی چشم جهانیان قتل عام می‌کند؛ در هر جای دنیا ظلمی می‌شود، امام زمان (عج) که پدر عالمیان است، ناراحت و غمگین می‌شوند لذا باید برای ظهور بقیه الله(عج) دعا کنیم.

وی با بیان اینکه وقتی حالت اضطرار بر بقیه الله الاعظم(عج) عارض می‌شود، دست به آسمان بر می‌دارند و از خداوند متعال اذن ظهور مطالبه می‌کنند، اظهار داشت: پس از ظهور امام زمان(عج) و بعد از ندای ایشان در کعبه، همه کسانی که رتبه یاری گری حضرت را پیدا نمودند بر اساس فرمان و اذن الهی از سراسر عالم به امام زمان(عج) ملحق خواهند شد.

حاج‌علی‌اکبری افزود: روایات اسلامی بشارت داده‌اند که با فضیلت‌ترین مؤمنین کسانی هستند که در زمان غیبت ولی عصر(عج) زندگی می‌کنند و این بشارتی بزرگ است؛ خدای متعال به من و شما روزی کرده که زیر پرچم بقیه الله الاعظم(عج) قرار داشته باشیم.

وی با بیان اینکه عصر غیبت فراز و نشیب‌های زیادی دارد، یادآور شد: اکنون در قطعه‌ای از عصر غیبت زندگی می‌کنیم که نشانه‌ها و علائم تحقق بشارت الهی بسیار نزدیک‌تر است؛ انقلاب اسلامی که به نام امام زمان(عج) و با پرچم امیرالمومنین علی علیه السلام برافراشته شده و نیز خیل عظیم شهدا در این زمان، گواهی روشن بر زمینه سازی ظهور بقیه الله(عج) در این دوران است.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه مسئله فلسطین و غزه را نباید ساده انگاشت، اظهار داشت: اینکه در فلسطین یک گروه کوچک مقاومت به لطف خدای متعال توانسته پا بر خرخره استکبار جهانی گذاشته، نفس آن را به شماره بیاندازد، بسیار مهم است.

وی تصریح کرد: در این دوران زمین در حال نفس کشیدن است و نشانه‌های بهار روشن است؛ فقط ما باید با هم باشیم و دلهایمان باهم باشد و نگذاریم کسی بینمان تفرقه بیندازد؛ باید چشم و گوشمان به سمت نائب امام زمان(عج) باشد. اگر ما مردم و مسئولان به آنچه ولی فقیه می‌گوید عمل کنیم به روز بزرگ الهی نزدیک‌تر خواهیم شد. باید یار و غم خوار، دوست‌دار و فریادرس هم باشیم.

حاج‌علی‌اکبری ضمن تأکید بر برگزاری امن، پرشور، سالم و مناسب و با کیفیت انتخابات تصریح کرد: این انتخابات از مهمترین رویدادهای این روزهاست که باید با حضوری مقتدر در آن پرچم امام عصر(عج) را به اهتزاز در آوریم و توجه داشته باشیم که هر رأی ملت نام نویسی در خیل ارادتمندان ولی عصر(عج) است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha