جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ |۱۶ ذیقعدهٔ ۱۴۴۵ | May 24, 2024
فراکسیون زنان

حوزه/ محمدبیگی گفت: بنیادهای صهیونیستی و یک سری سازمان های به ظاهر بین المللی فعالیت های گسترده ای در خصوص کاهش جمعیت در ایران انجام دادند و همین امر موجب شد تا امروز شاهد کاهش قابل توجه جمعیت باشیم و در این مدت تعداد عقیم سازی دائمی موجب از بین رفتن  ۲۰ میلیون نفر جمعیت بالقوه ای که باید تولد می یافت، شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از ارومیه، فاطمه محمدبیگی، امروز در دومین رویداد استانی جایزه ملی جوانی جمعیت در آذربایجان غربی که در تالار وحدت ارومیه برگزار شد،با بیان این که در دهه های ۷۰، ۸۰ و ۹۰ مرتب آموزش هایی تحت عنوان تنظیم خانواده که شامل سیاست های جمعیتی دیکته شده غرب  بودیم و این امر به کشورهای مختلفی به ویژه ایران قالب شد.

وی افزود: طبق سند مصوب دهه ۶۰ قرار بود از سال ۱۳۶۵ تا ۱۳۹۵ از ۶.۳ فرزندی به چهار فرزندی برسیم که البته این شیب سقوط بسیار تندتر بود و خیلی زودتر از موعد مقرر برخی متولیان متاسفانه در ایران تدابیر جمعیتی غرب را اجرا کرده و به کشور ضربه زدند.

رییس فراکسیون جمعیت مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بنیادهای صهیونیستی و یک سری سازمان های به ظاهر بین المللی فعالیت های گسترده ای در خصوص کاهش جمعیت در ایران انجام دادند و همین امر موجب شد تا امروز شاهد کاهش قابل توجه جمعیت باشیم و در این مدت تعداد عقیم سازی دائمی موجب از بین رفتن ۲۰ میلیون نفر جمعیت بالقوه ای که باید تولد می یافت، شد.

وی با بیان اینکه ایران روزی تنها کشور دارنده جایزه جهانی جمعیت شد، افزود: ایران اسلامی که امروز باید ۱۰۵ میلیون نفر جمعیت داشت، در حال حاضر ۸۵ میلیون جمعیت دارد و ما مقهور جنگ جهانی جمعیت شدیم. و امروز با ابرچالش و بحران جمعیت روبرو هستیم که برای مقابله با آن، باید کاری می شد و ما بسیجی‌وار وارد عمل شدیم؛ بیش از ۲۳۰ نماینده در سال ۱۳۹۹ قانون جمعیت را طراحی کردند و ۲.۵ سال است که قانون این بخش ابلاغ شده است.

محمدبیگی گفت: پنجره جمعیتی در کشور در حال بسته شدن است و این پنجره حداکثر پنج سال باز است و باید در این خصوص همگان اهتمام ویژه داشته باشند.

وی ادامه داد: پنجره جمعیتی به دوره ای گفته می شود که زنان و دختران ۱۵ تا ۴۵ سال بیشترین تعداد افراد جامعه را در نمودار جمعیتی تشکیل می دهند و اگر در این پنج سال هر خانواده حداقل بین سه تا پنج فرزند به دنیا نیاورد، ما داخل سیاه چاله جمعیتی فرو خواهیم رفت که تبعات زیادی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دارد.

رییس فراکسیون جمعیت مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر روزی ۱۸ میلیون دانش آموز داشتیم؛ فرداها به همین تعداد سالمند خواهیم داشت و بایدهای فراوانی برای نگهداری سالمندان ایجاد کنیم که بسیار ناراحت کننده است.

انتهای خبر./

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha