شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ | Sep 19, 2020
کتاب فلسفه سیاسی

حوزه/ "فلسفه سیاسی" آیت الله العظمی خامنه ای از سوی سازمان انتشارات فرهنگ و اندیشه اسلامی به چاپ سوم رسید.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، کتاب، یادشده بر اساس روش پرسش گری سیاسی در پاسخ به بیست پرسش اساسی در شش محور کلی: «روش فهم و مبانی فلسفه سیاسی»، «مناسبات زندگی فردی و اجتماعی»، «حقیقت حیات شهروندی»، «جایگاه حکومت و شهریاری»، «جهت گیری های غایی» و «آرمانی درفلسفه سیاسی» سامان یافته است.

ویژگی این کتاب، توجه محقق محترم آن به نوآوری های فکری، ادبیات نوین، پایبندی به صبغه فلسفی از طریق پیوند بنیادهای نظری با سامانه های عملی، رعایت جامعیت موضوع و ابعاد فلسفه سیاسی است. تلاش شده تا علاوه بر کثرت استناد به اندیشه آیت الله ‌العظمی خامنه ای، پایبندی به اختصار و ایجازنویسی و پرهیز از حواشی رعایت شود.

فلسفه سیاسی دانشی است که با رویکرد و روش عقلانی پیرامون مطلوبیت های حیات سیاسی انسان ها بحث می کند و به دنبال این است که «بهترین نوع زندگی اجتماعی»، «بهترین رژیم سیاسی»، «بهترین تعامل اجتماعی»، «بهترین غایات زندگی سیاسی» را تبیین نماید؛ و بر خلاف سایر دانش ها و گرایش های دانش سیاسی از روزمرگی علم سیاست و عینی گرایی جامعه شناسی سیاسی و جزئی نگری فقه سیاسی، فاصله می ‌گیرد و به عنوان رویکردی کلی، دائمی و فرازمانی به حیات سیاسی نظر دارد.

چاپ سوم کتاب "فلسفه سیاسی" اثر حجت ‌الاسلام والمسلمین محسن مهاجرنیا در حجم 532 صفحه، شمارگان300 نسخه، قیمت 25000 تومان و در قطع رقعی منتشر ‌شده است.

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8