سه‌شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ | Sep 29, 2020
عامل حمله به نمازگزار در کالیفرنیا به ۱۶ سال زندان محکوم شد

حوزه/ عامل حمله اسلام‌هراسی به مسجدی در شهر سیمی ولی، که به یک نمازگزار چاقو زده و وی را به شدت مجروح کرده بود، در دادگاه متهم شده و به ۱۶ سال زندان محکوم شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از keyt، عامل حمله اسلام‌هراسی در مسجدی در ایالت کالیفرنیای آمریکا متهم اعلام شد. مردی که اواخر سال 2016، یکی از نمازگزاران مسجد شهر «سیمی ولی» در کالیفرنیا را با چاقو مورد حمله قرار داده بود، به 16 سال زندان محکوم شد. وی از آنجایی که محکومیت‌های قبلی داشته حکم شدیدتری دریافت کرده است.

مارکو آنتونی دلاکروز 27 ساله امروز در دادگاه متهم به حمله با سلاح مرگبار شد. وی در 10 دسامبر 2016 به همراه جان متیسون، همدست خود به مسجدی در شهر سیمی ولی رفته و به بهانه استفاده از سرویس دستشویی خواسته وارد مسجد شود. اعضای مسجد به وی گفته‌اند که درهای ساختمان بسته است. این دو آمریکایی سپس عصبانی شده و شروع به سردادن فریادهای نژادپرستانه و ضداسلامی کرده‌اند. تنش بالا گرفته و درگیری میان آن‌ها و اعضای مسجد منجر به چاقو خوردن یکی از نمازگزار شده است. به گفته دادستان در این درگیری یکی از نمازگزاران به شدت مجروح شده که خوشبختانه جان سالم به دربرده است.

جلسه مقدماتی دادگاه متیسون 6 سپتامبر برگزار می‌شود.

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8