دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 1, 2020
آیت الله بشیر نجفی

حوزه/ حضرت آیت الله نجفی گفتند: دشمنان اسلام و عراق توطئه تجزیه عراق و تخریب اعتقادات مردم را در سر دارند و می خواهند آنها را از پیروی مکتب و راه درست به سوی افکار باطل منحرف کنند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، گروه های مختلف شیعیان از داخل و خارج عراق، سفیر عراق در پاکستان و گروهی از علمای شیعه، در دیدارهای جداگانه، با حضرت آیت الله بشیر نجفی از مراجع تقلید عراق دیدار کردند.

دشمنان به دنبال تجزیه عراق هستند

حضرت آیت الله نجفی در دیدار با شیعیان شهر الحیانیه استان بصره تاکید کردند: دشمنان اسلام و عراق توطئه تجزیه عراق و تخریب اعتقادات مردم را در سر دارند و می خواهند آنها را از پیروی مکتب و راه درست به سوی افکار باطل منحرف کنند.

ایشان افزودند: عراق در دهه های گذشته اشتباهات زیادی را در زمینه سیاست مرتکب شده و از این رو باید تلاش کنیم اشتباهات گذشته را جبران کنیم.

این مرجع تقلید در ادامه سخنان خود جوانان را به تلاش برای رسیدن به مراتب بالای علمی توصیه کردند و افزودند: خوب است روحیه رقابت علمی در میان جوانان ایجاد شود.

ایشان در بخش در سخنان خود تاکید کردند: مردم و جوانان و تمام زائران باید از فرصت زیارت مراقد اهل بیت و مشرف شدن به زیارت امام حسین(علیه السلام) برای توبه استفاده کنند، زیرا مرقد امام حسین(ع) نزد خدای متعال، جایگاه والایی دارد و این مکان مقدس می تواند ایستگاهی برای تغییر رفتار و زندگی انسان ها باشد.

دشمنان می خواهند اسلام ناب محمدی را مخدوش کنند

حضرت آیت الله بشیر نجفی در دیدار با گروهی از سربازان و فرماندهان بسیج مردمی نیز گفتند: پیروزی های ارتش و نیروهای بسیج مردمی در برابر تروریست ها امتداد پیروزی کربلا و امام حسین علیه السلام است.

ایشان افزودند: دشمنان اسلام و عراق می خواهند چهره اسلام نامب محمدی را مخدوش کنند و آن را از مسیر صحیح منحرف سازند.

دکتر علی یاسین سفیر عراق در پاکستان نیز یکی از شخصیت های دیدار کننده با آیت الله بشیر نجفی است که در این دیدار طرفین به بررسی مسائل مختلفی همچون ضرورت توسعه گردشگری دینی در عراق پرداختند و تاکید کردند زیارت عتبات مقدس عراق می تواند زمینه توسعه گردشگری دینی باشد، به ویژه این که ما می توانیم در کنار گردشگری، تصویری صحیح از اسلام و مبانی دینی را به جهان عرضه کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =