یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ | Sep 20, 2020
آیت الله ناصری/ امام جمعه یزد

حوزه/ آیت الله ناصری یزدی با تاکید بر ضرورت انتقال صحیح پیام های قیام حسینی به جامعه، گفت: متاسفانه تعداد کمی از مداحان برای اینکه ریتم مداحی آنها به هم نخورد، محتوا را به گونه‌ای تنظیم می‌کنند که هیچ شباهتی با واقعیت و مقاتل ذکر شده از شهادت حضرت امام حسین(ع) ندارد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی، شب گذشته در آیین تجلیل از خادمان عاشورایی یزد با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مسائل در عزاداری‌های امام حسین(ع) محتوای اشعار در مداحی‌ها است، گفت: مداحی‌ها باید برگرفته از سیره و منش زندگی حضرت اباعبدالله(ع) باشد.

رئیس شورای حوزه علمیه یزد خاطرنشان کرد: متاسفانه تعداد کمی از مداحان برای اینکه ریتم مداحی آنها به هم نخورد، محتوا را به گونه‌ای تنظیم می‌کنند که هیچ شباهتی با واقعیت و مقاتل ذکر شده از شهادت حضرت امام حسین(ع) ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد: واقعه عاشورا درس‌های بسیاری برای بشریت به دنبال دارد و هر گوشه از این واقعه عظیم و دردناک برای انسان‌هایی که به دنبال حقیقت و رستگاری هستند، تابلو راهنما است.

وی، یکی از درس‌های بسیار مهم واقعه عاشورا را تسلیم شدن محض در برابر اراده خداوند دانست و افزود: باید به این نکته توجه داشته باشیم که به هر صورتی که هست و در تمام شرایط خود را تسلیم در برابر اراده خداوند قرار دهیم.

امام جمعه یزد بر اهمیت تبیین اهداف قیام امام حسین(ع) و درس‌هایی که برای ما دارد به جامعه به ویژه نسل جوان تاکید کرد و گفت: از مهمترین وظایفی که شاعران، مداحان و سخنرانان مراسم عزاداری امام حسین(ع) بر عهده دارند توجه به اهمیت انتقال این ارزش‌ها به جامعه است.

آیت الله ناصری یزدی با بیان اینکه محتوای مداحی‌ها و سخنرانی‌ها باید به صورتی تدوین شود که انسان را به سمت سعادت هدایت کند، افزود:  اشعار مداحی‌ها باید اهمیت ایستادگی و مقاومت  در برابر ظالمان و مستکبران جهان را به جامعه بیان کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه استکبار و در راس آن آمریکا و رژیم صهیونیستی در همه حال به دنبال دشمنی با ملت ایران است و سعی دارند، عزاداری‌های واقعی و درست امام حسین(ع) را از ما بگیرد، تصریح کرد: تبیین این دشمنی‌ها از دیگر موضوعاتی است که باید به صورت ویژه در مداحی‌ها گنجانده شود.

وی در پایان تصریح کرد:  در دعاها و مناجات‌هایی که در هنگام روضه امام حسین(ع) خوانده می‌شود نیز رهایی انقلاب و مسلمانان از مکر و حیله مستکبران جهان بیان نمی‌شود در حالی که در زمان دعای مراسم که مردم حال بسیار خوبی دارند باید در این زمینه دعا کرد و ان شاءالله خداوند دعای مردم در این حال را مستجاب کند.

انتهای پیام/313/23

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8