دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ | Jul 26, 2021
حجت السالام عابدینی

حوزه/ رئیس شورای حوزه علمیه قزوین گفت: این روزها بیشترین هجمه و حمله دشمنان به سپاه پاسداران و قوه قضائیه معطوف شده است، زیرا دشمن از این دو نهاد انقلابی آسیب‌های بسیاری دیده است و صدور انقلاب با بازوان توانمند و نگاه عدالت‌ محور سپاه و قوه قضائیه تحقق عینی پیدا می‌کند.

به  گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین ،حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی، در مراسم معارفه جدید رئیس کل دادگستری استان قزوین  با اشاره به اینکه باید رفاقت‌ها و دوستی‌هایمان بر مبنای تقوا شکل بگیرد، گفت: خداوند در آیه ۶۷ سوره زخرف می‌فرماید: «الْأَخِلَّاءُ یَوْمَئِذٍ بَعْضُهُمْ لِبَعْضٍ عَدُوٌّ إِلَّا الْمُتَّقِینَ»، در آن روز یاران جز پرهیزگاران بعضی‌شان دشمن بعضی دیگرند. امام جمعه قزوین افزود: در این آیه مشخص می‌شود که همه رفاقت‌ها در روز رستاخیز به دشمنی تبدیل می‌شود، الا کسانی که تقوا را مبنای و اساس دوستی و رفاقت خود قرار می‌دهند و در دنیا نیز گمان می‌کردند که کمک حال یکدیگر بودند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: کسانی که تقوا را مبنای دوستی خود قرار ندادند، در قیامت پشیمان هستند و طبق سوره فرقان که خداوند می‌فرماید: «وَیَوْمَ یَعَضُّ الظَّالِمُ عَلَی یَدَیْهِ یَقُولُ یَا لَیْتَنِی اتَّخَذْتُ مَعَ الرَّسُولِ سَبِیلًا»، آن‌ها دست‌های خود را می‌ گزند می‌گویند ای کاش به جای هماهنگی با دیگران، با پیامبر (ص) خودمان را هماهنگ می‌کردیم و ای کاش فلانی را رفیق خود انتخاب نمی‌کردیم زیرا او ما را به گمراهی کشاند.

وی خاطرنشان کرد: در سوره احزاب خداوند این نگاه دینی را کامل می‌کند و می‌فرماید: «یَوْمَ تُقَلَّبُ وُجُوهُهُمْ فِی النَّارِ یَقُولُونَ یَا لَیْتَنَا أَطَعْنَا اللَّهَ وَأَطَعْنَا الرَّسُولَا»، روزی که چهره‌هایشان در آتش جهنم دگرگون می‌شود، آرزو می‌کردند ای کاش خدا را فرمان می‌بردیم و پیامبر را اطاعت می‌کردیم.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: با کسانی که پروردگارشان را صبح و شام می‌خوانند و خشنودی او را می‌خواهند شکیبایی پیشه کنید و با آن‌ها همراه باشید و هرگز از کسانی که از نام و یاد خدا دوری کرده‌اند، اطاعت نکنید.

امام جمعه قزوین بیان کرد: خداوند در خصوص منافقان هم می‌فرماید، هیچ ارتباط ولایی، عاطفی و قرآنی بین منافقان وجود ندارد زیرا مانند چوب‌های خشک هستند و از این جهت تأثیری روی هم ندارند، همواره به منکر فرمان می‌دهند و نهی از معروف می‌کنند.

رئیس شورای حوزه علمیه قزوین در خصوص ویژگی مؤمنان هم بیان کرد: خداوند در خصوص مؤمنان نیز می‌فرماید، آن‌ها ارتباط ولایی، عاطفی و قرآنی، هم‌افزایی و دغدغه مشترک دارند و امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) در کربلا فرمودند به راستی که مردم بنده دنیا هستند و دین لقلقه  زبان آن‌هاست، تا جایی که دین وسیله زندگی آن‌هاست، دین دارند و چون در معرض امتحان قرار گیرند، دینداران کم می‌شوند.

رئیس شورای حوزه علمیه قزوین بیان داشت: امام حسن عسکری (ع) نیز در حدیثی می‌فرمایند: هیچ عزیزی حق را رها نکرد مگر آنکه خار و ذلیل شد، و هیچ ذلیل و خاری به حق عمل نکرد مگر آن که عزیز گردید.

وی به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اشاره و اظهار کرد: امام علی(ع) نیز فرموده‌اند امر به معروف و نهی از منکر عمر را کوتاه نمی‌کند و رزق را نیز کم نمی‌کند و نباید برای انجام دستورات دینی و الهی نگرانی داشته باشیم.

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا در مسئولیت‌هایی که برعهده داریم از هیچ کوششی برای خدمت بیشتر به مردم فروگذار نشویم، تأکید کرد: قیامت هم که می‌شود انسان از خداوند می‌خواهد که او را بازگرداند تا شاید کار نیکی انجام دهد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: استاندار سابق قزوین می‌گفت امروز که می‌روم آرزو می‌کنم که ای کاش کارهای بیشتری انجام می‌دادم و شاید آقای انصاری که امروز از قزوین می‌روند، آرزو می‌کنند که ای کاش بحث زمین خواری های قزوین را به جایی می‌رساندند و می‌رفتند و این پرونده را، نیمه کاره تحویل آقای قدرتی نمی‌دادند.

وی با خوش آمدگویی به حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه، گفت: ایشان همواره آکنده از دغدغه، دلسوزی و عزم جزم برای حل مشکلات کشور است و این همان رویکردی است که انقلاب به آن نیاز دارد.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی در پایان برای حجت الاسلام  نورالله قدرتی، رئیس جدید دادگستری استان قزوین آروزی موفقیت کرد.

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8