سه‌شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 26, 2021
نروژ واعظ سلفی را در صورت محکوم شدن به ایتالیا تحویل خواهد داد

حوزه/ وزیر دادگستری نروژ اعلام کرد، در صورت محکوم شدن ملا کریکار، واعظ سلفی عراقی تبار در دادگاه ایتالیا به جرم همکاری با داعش، وی را به این کشور تحویل می دهد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه به نقل از breitbart، وزیر دادگستری نروژ روز گذشته اعلام کرد، در صورت محکوم شدن یک واعظ عراقی تبار در دادگاه ایتالیا، وی را به این کشور تحویل می دهد.

نجم الدین فرج احمد مشهور به ملا کریکار، واعظ افراط گرای عراقی، مظنون به سربازگیری برای داعش در عراق و سوریه می باشد و قرار است روز چهارشنبه بدون اینکه عملا حضور داشته باشد، دادگاهی برای وی در ایتالیا برگزار شود.

دادستان های ایتالیایی کریکار را متهم به راه اندازی یک شبکه اروپایی که قصد داشته دولت را در عراق سرنگون کرده و آن را با خلیفه داعش جایگزین کند محکوم کرده اند. این شبکه اروپایی تروریستی سرانجام پس از مدتی به داعش پیوست. کریکار اتهامات را رد کرده است.

پر ویلی اموندسن وزیر دادگستری نروژ اعلام کرد در صورت اثبات اتهامات و مجرم شناخته شدن در دادگاه ایتالیایی، این واعظ سلفی را به ایتالیا خواهد فرستاد.

لازم به ذکر است ملا کریکار یک واعظ سلفی است که در سال ۱۹۹۱ از کردستان عراق به اسلو پایتخت نروژ پناهنده شد. در ۷ دسامبر ۲۰۰۶ شورای امنیت سازمان ملل متحد وی را در فهرست افراد وابسته به القاعده معرفی کرد و خود وی نیز در مصاحبه ای ارادت خودش به بن‌لادن اعلام کرد. سال ۲۰۱۵ کمیته تحریم‌های القاعده شورای امنیت وی را در کنار رهبران القاعده در فهرست تحریم القاعده قرار داد. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8