دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ |۵ شوال ۱۴۴۵ | Apr 15, 2024
وزیر امور مذهبی پاکستان

حوزه/ وزیر امور دینی و مذهبی پاکستان با قبول مشکلات پیش روی زائرین پاکستانی گفت: به زائرین مقامات مقدسه در ایران و عراق مانند عازمین حج و عمره خدمات ارائه خواهد شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه؛ سردار محمد یوسف وزیر امور دینی و مذهبی پاکستان با قبول مشکلات پیش روی زائرین گفت: به زائرین مقامات مقدسه در ایران و عراق مانند عازمین حج و عمره خدمات ارائه خواهد شد.

در جلسه ای که به منظور رسیدگی به مشکلات امنیتی و خدماتی پیش روی زائرین عتبات عالیات ایران و عراق برگزار شد وزیر امور دینی و مذهبی پاکستان با پذیرش این مشکلات تاکید کرد که این وزارتخانه تمام سعی خود را برای حل این مشکلات و فراهم کردن خدمات به زائرین انجام خواهد داد.

سردار محمد یوسف گفت: زیارت مقامات مقدسه در ایران و عراق مانند حج و عمره  آسان خواهد شد و به زائرین مانند عازمین حج و عمره خدمات ارائه خواهیم کرد.

وی افزود: در این راستا با مقامات فدرال و ایالت بلوچستان در حال رایزنی هستیم و در صدد آنیم که با راه اندازی سیستمی مانند اعزام به حج و عمره خدمات رسانی به زائرین را روز به روز بهتر کنیم.

در این جلسه علاوه بر وزیر امور مذهبی پاکستان؛ ناصر خان جنجوعه مشاور امنیت ملی پاکستان، دبیر فدرال امور مذهبی خالد مسعود چوهدری، معاون وزارت خارجه شاہ محمد جمال، مسئولین دولت ایالت بلوچستان و تعدادی از علمای شیعه حضور داشتند.

لازم به ذکر است که بدلیل این که تعداد قابل توجهی از زائرین پاکستان از راههای زمینی به سمت ایران و عراق سفر می کنند همیشه با مشکلات و تهدیدات امنیتی در راهها و کمبود امکانات در مرز و عدم همکاری مراکز دولتی مواجه هستند، و گروهها و احزاب شیعی همیشه از دولت خواستار رفع این مشکلات بوده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha