پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 4, 2020
کد خبر: 467684
۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
معاون تبلیغ حوزه علمیه شیراز

حوزه/ معاون تبلیغ مدارس علمیه شیراز با بیان این که اساساً اسلام دین رحمت و صلح و صفاست، افزود: تاریخ اسلام و زندگی پیامبر (ص) و ائمه(ع) بیانگر معنای رحمت و صلح است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، حجت الاسلام مهدی آدینه، پیش از ظهر در هیئت انصار المهدی(ع) دبستان شهید سامانی شیراز، تبیین، پیگیری و عمل به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون آشنایی نوجوانان با سیره اهل البیت(ع) و حضور مبلغین در بین دانش‌آموزان را یکی از اقدامات فرهنگی مذهبی در سطح مدارس دانست و اظهار داشت: مبلغان و روحانیون حاضر در مدارس دانش آموزان باید دانش آموز را با زندگی و راه روش زندگی اهل البیت(ع) بیشتر آشنا کنند.

معاون تبلیغ مدارس علمیه شیراز با بیان این که اساساً اسلام دین رحمت و صلح و صفاست، افزود: تاریخ اسلام و زندگی پیامبر(ص) و ائمه(ع) بیانگر معنای رحمت و صلح است.


وی ادامه داد: رسول گرامی اسلام(ص) در عرصه های مختلف برای ما الگوست که بارزترین آنها سلام و ابراز محبت به یکدیگر است، ایشان در سلام کردن و ابراز محبت به مردم خصوصا کودکان و نوجوان همیشه پیشقدم بودند.

حجت الاسلام آدینه، امام حسن(ع) را الگوی صلح و مهر معرفی کرد و ادامه داد: کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع)، برای نیازمندان و محرومان، مأمن و پناهگاه بود و ما نیز باید در کمک به دیگران همچون آن حضرت از یکدیگر پیشی بگیریم.

معاون تبلیغ مدارس علمیه شیراز در پایان با اشاره به سیره عملی امام رضا(ع) افزود: امام رضا(ع) در باب تربیت فرزند و احترام به کودکان و نوجوانان سفارشات بسیاری داردند که از جمله آن سفارش به کسب علم، فراگیری علوم مختلف، احترام به والدین، رفاقت با دوستان و محبین اهل البت(ع)، برنامه ریزی در زندگی و ... است.

وی خاطرنشان کرد: شما دانش آموزان با مطالعه بیشتر می توانید با سیره اهل بیت(ع) آشنا شوید و مطالب مهمی را فرا بگیرید.

انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =