چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ | Nov 25, 2020
دعای میان ادیانی در فیلیپین

حوزه/ مسلمانان و مسیحیان فیلیپینی ضمن شرکت در مراسم «دعای میان ادیانی» در ویرانه های یک کلیسا و مسجد تخریب شده در ماراوی، خواستار برقراری و ایجاد دوباره صلح میان اقلیت مسیحی و جامعه اسلامی شدند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، به نقل از ucanews، جمعی از مسلمانان و مسیحیان فیلیپینی اقدام به برپایی مراسم «دعای میان ادیانی» در ویرانه های یک کلیسا و یک مسجد در شهر ماراوی در جنوب این کشور کردند. شهری که دو سال پیش در 2017 میلادی به مدت 5 ماه در محاصره تروریست های داعشی قرار داشت و پس از ورود نیروهای نظامی دولتی و جنگ و درگیری آزاد گردید.

ترسیتو سوگانوب کشیش مسیحیان از کلیسای کاتولیک ماراوی که در جنگ و درگیری ها توسط تروریست ها به زور اسلحه به گروگان گرفته شده بود گفت: من امیدوارم هر چه پیش آید ما بتوانیم با همدیگر به سلح در میندانائو ادامه دهیم.

وی گفت: کلیسای کاتولیک که توسط افراط گرایان تخریب و به آتش کشیده شد، نماد «گفتمان میان ادیانی» مسیحیت با مسلمانان محسوب می شد.

سوگانوب سپس با چشمانی اشک آلود گفت: دلم را به درد می آورد وقتی می بینم که کلیسا، جایی که سال ها در آن خدمت کردم به خرابه هایی تبدیل شده است.

این کشیش سپس به همراه رهبران و روحانیون مذهبی مسلمانان از مساجدی که در طی درگیری ها آسیب دیده بودند بازدید کرده و در آنجا به دعا ایستادند. 5 ماه محاصره این شهر، سبب مرگ ها و تخریب های فراوان و آوارگی بسیاری از مردم شد.

اسقف ادوین دلاپنا از ماراوی نیز گفت: پیشنهاد داد که کلیسای جدید بر روی خرابه های کلیسای قبلی ساخته شده، اگرچه محراب کلیسا مانند گذشته باقی بماند.

وی افزود: مهمترین وظیفه کنونی بازسازی صلح میان مسلمانان و جامعه کوچک مسیحیان است که سال ها برای بنای آن تلاش شده است.

گفتنی است تاکنون دولت فیلیپین که وظیفه باسازی کلیساها و مساجد تخریب شده در منطقه را عهده دار شده، در این راستا اقدامی انجام نداده و فرآیند پاکسازی آوارها توسط کارشناسان مهمات برای یافتن بمب های خنثی نشده نیز همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8