شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 23, 2021
کد خبر: 860912
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
تشکر پلیس نروژ از نمازگزاران قهرمان در مسجد

حوزه/ پلیس نروژ روز گذشته درحالی که از دو نمازگزار مسلمان در مسجد استقبال می کرد، از آن ها به خاطر خلع سلاح کردن عامل تروریستی در مسجد و نجات جان عده زیادی، قدردانی کرد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از آناتولی، پلیس نروژ روز شنبه از دو نمازگزار سالمند مسلمان که با خلع سلاح کردن عامل تروریستی در مسجد افغان در شهرستان بروم در نزدیکی اسلو، مانع از خونریزی شده بودند تشکر کرد.

محمد رفیق 65 ساله و محمد اقبال جاوه، 70 ساله، مانع از شلیک اسلحه متهم حمله تروریستی، فیلیپ مانشوس، به سمت نمازگزاران مسجد النور در 10 آگوست، در غرب اسلو شدند.

پلیس محمد و سرگرد لیزبت هامر، درحالی که شاخه های گل در دست داشتند به این قهرمانان مسلمان در اداره پلیس خوش آمد گفتند.

بیته گانگاس کروگ رئیس پلیس از این دو مسلمان به خاطر شجاعت شان قدردانی کرد و گفت: عملکرد قهرمانانه آن ها جان عده زیادی را نجات داده است.

براساس اخبار رسانه های محلی، متهم تروریسی 21 ساله که طرفدار گروه های راست افراطی برتری نژادسفید بود مسجد النور را در 10 آگوست مورد حمله قرار داد. وی نتوانست به ساختمان وارد شود و در نزدیکی ورودی عقبی ساختمان شروع به شلیک کرد. رفیق و جاوه مداخله کرده، به او غلبه کرده و این مهاجم را خلع سلاح کردند. بعدها معلوم شد که مظنون پیش از حمله به مسجد، خواهر ناتنی اش را نیز به قتل رسانده است.

وی با اتهام جرایم تروریستی و قتل مواجه است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8