شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 6, 2020
نشست خبری حجت الاسلام والمسلمین احمد غلامعلی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث

حوزه/ بیستمین سالروز تاسیس دانشگاه قرآن و حدیث همزمان با ۲۷آذر ماه در سالن همایش های این دانشگاه در قم برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه دکتر هادی حجت امروز در نشستی خبری با اصحاب رسانه قم با موضوع تشریح برنامه های بیستمین سالروز تاسیس دانشگاه قرآن و حدیث، به پیشینه تاسیس دانشگاه اشاره کرد و گفت: به همت آیت الله محمدی ری شهری و جمعی از پژوهشگران در مهرماه سال 1378 دانشکده علوم حدیث در شهر ری با رشته علوم حدیث در مقطع کارشناسی با جذب 80 نفر دانشجو شروع به کار کرد.

مدیر کمیته بزرگداشت بیستمین سالگرد دانشگاه قرآن و حدیث، به موفقیت‌های دانشگاه در کسب رتبه‌های برتر در بین مراکز آموزش عالی اشاره کرد و گفت: این دانشگاه به عنوان پرافتخارترین دانشگاه کشور در میزان قبولی دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

حجت به برخی دستاوردهای دانشگاه اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: توسعه مباحث حدیثی در بین مراکز اموزش عالی و حوزه های علمیه، همچنین طراحی رشته های متعدد قرآنی و حدیث در مقاطع کارشناسی و دکتری علاوه بر دانشگاه قرآن و حدیث در سایر دانشگاه ها در حال اجرا است.

رئیس دانشکده علوم و معارف قرآن دانشگاه قرآن و حدیث افزود: با توسعه دانشکده در سال 1391 و با مجوز رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه قرآن و حدیث ارتقاء یافت و مرکز آن به قم منتقل شد.

حجت، تدوین منابع درسی و درسنامه‌های آموزشی برای مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث را از دیگر فعالیت‌های این مرکز آموزش عالی برشمرد و تصریح کرد: تولید هزاران ساعت دروس الکترونیک با بهره‌مندی از استادان مجرب و صاحب نام در حوزه‌های مختلف مباحث قرآن، حدیث، کلام، روانشناسی و رشته‌های مرتبط صورت گرفته است.

مدیر کمیته بزرگداشت بیستمین سالگرد دانشگاه قرآن و حدیث گفت: توسعه و عمومی سازی علوم و معارف حدیث با برگزاری بیش از50 دوره آموزش‌های کوتاه مدت در موضوعات مختف حدیث و نهج‌البلاغه که با استقبال مخاطبین مواجه شده از دیگر کارهای صورت گرفته توسط دانشگاه قرآن و حدیث است.

رئیس دانشکده علوم و معارف قرآن دانشگاه قرآن و حدیث، تدوین مقاله‌ها و رساله‌های دکتری در حوزه مباحث حدیثی را از دیگر برکات این دانشگاه عنوان کرد و گفت: دانشگاه قرآن و حدیث، هزاران نفر دانشجو در دوره های حضوری و مجازی در مقاطع مختلف اعم از طلاب و دانشجویان غیر طلبه آموزش داده است.

وی گفت: همایش بیستمین سالروز تاسیس دانشگاه قرآن و حدیث همزمان با 27آذر ماه، وحدت حوزه و دانشگاه در سالن دارالحدیث قم برگزار می شود و سخنرانی ریاست دانشگاه و ارائه گزارش 20ساله دانشگاه، رونمایی از 8 کتاب و برپایی نمایشگاه از برنامه های این مراسم می باشد.

حجت در پایان خاطر نشان ساخت: شناسایی  و معرفی نخبگان فارغ التحصیل دانشگاه قرآن و حدیث، برگزاری همایش بیستمین سالگرد تاسیس دانشگاه قرآن و حدیث، برگزاری نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی دانشگاه از دیگر برنامه‌های بزرگداشت بیستمین سالگرد دانشگاه قرآن و حدیث است.

گفتنی است: در حال حاضر 3300 نفر در دوره‌های حضوری و مجازی شهرهای قم، تهران، اصفهان و مشهد در حال تحصیل هستند.

313/32

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =