یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ |۴ شعبان ۱۴۴۱ | Mar 29, 2020
زن نژادپرست اهل پورتلند به جرم حمله متعصبانه علیه زن مسلمان متهم شد

حوزه/ در حمله نژادپرستانه که سال گذشته علیه یک زن مسلمان در ایستگاه مترو در شهر پورتلند به وقوع پیوست، حجاب یک زن مسلمان از سرش کشیده شد و وی شاهد رفتارهای شرم آوری از سوی متهم بود.

 به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از portlandmercury، یک زن آمریکایی اهل پورتلند، به جرم کشیدن حمله به یک زن مسلمان و کشیدن حجاب او از سرش در یک جرم نفرت محور متهم شد.

این زن نژادپرست طبق قانون مبارزه با جرایم نفرت محور و متعصبانه در ایالت اورگان، به دلیل ضرب و شتم یک زن مسلمان تبعه عربستان سعودی در مرکز شهر پورتلند در ماه نوامبر سال گذشته متهم شده است. قربانی دانشجوی 23 ساله از دانشگاه ایالتی پورتلند بوده است که به خاطر داشتن حجاب اسلامی هدف قرار گرفته است.

 پس از اینکه متهم پرونده روز جمعه در جلسه دادگاه حاضر نشد، دفتر وکلای دادگستری شهری  حکم بازداشتی برای وی صادر کرده است.

طبق اطلاعات پرونده، متهم در تاریخ 7:20 عصر روز 12 نوامبر در نزدیکی ایستگاه مترو به قربانی نزدیک شده و حجاب او گرفته و سعی داشته با روسری او را خفه کند. وی سپس حجاب دختر مسلمان را از سرش کشیده و به او اهانت کرده است.

پس از اقدامات شرم آوری که توسط این زن آمریکایی علیه دختر مسلمان انجام شد، ماموران ایستگاه پورتلند که به محل صحنه فراخوانده شده بودند وی را بازداشت کردند.

 وی به دو فقره جرم درجه دو و سه فقره تخلف درجه سه متهم شده است.

 طبق اسناد دادگاه قربانی از ترس اینکه حجاب بار دیگر باعث شود در ملاء عام به او حمله کنند، روسری خود را با کلاه و شال گره زده شده جایگزین کرده است.

 گفتنی است حمله به این  زن مسلمان یکی از چند مورد در سال گذشته است که به زنان به دلیل داشتن حجاب اسلامی در شهر پورتلند حمله می شوند. در سال 2018 یک زن محجبه هنگامی که محل کار خود را در مرکز شهر ترک می کرد مورد آزار و اذیت قرار گرفت. در 2017 نیز دو مرد در ایستگاه مترو به دلیل اینکه از یک زن مسلمان محجبه حمایت کرده بودند با ضربه چاقو مجروح شدند.

 ذاکر خان ، رئیس هیئت مدیره شورای روابط اسلامی آمریکایی (کایر) در اورگان گفت: این یک جنایت بی رحمانه است و با حملات دیگری که در داخل و تحت کنترل دولت (ریاست جمهوری) در کشور رخ می دهند منطبق است.

این مقام شورای کایر افزود: زنان حجاب را به عنوان سمبل ایمان می پوشند. به جای اینکه افراد به آن نماد احترام بگذارند ، آنها تصمیم می گیرند که با خشونت علیه آنها رفتار کنند. این قابل قبول نیست.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =