سه‌شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ |۱ رجب ۱۴۴۱ | Feb 25, 2020
تصاویر/ خطبه‌های نماز جمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب

حوزه/ رهبر انقلاب در انتهای خطبه های نماز جمعه امروز تهران نکاتی را به زبان عربی برای برادران عرب زبان بیان کردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه ترجمه فارسی بیانات عربی رهبر معظم انقلاب در خطبه دوم نماز جمعه تهران به شرح زیر است:

بسم اللّه الرّحمن الرّحیم
الحمدللّه ربّ العالمین و صلّی اللّه علی محمّد و آله الطّاهرین و صحبه المنتجبین
مایلم در این برهه‌ی حسّاس از تاریخ این منطقه، سخن کوتاهی با شما برادران عرب داشته باشم. در این روزها یک سردار بزرگ و شجاع ایرانی و یک مجاهد فداکار و با اخلاص عراقی به دست نظامیان مزدور آمریکایی و به دستور رئیس تروریست آمریکا به شهادت رسیدند. این جنایت به صورت کاملاً بزدلانه و نه در میدان روبه‌رو، انجام گرفت. سردارشهید سلیمانی کسی بود که با شجاعت مثال‌زدنی در صفوف مقدّم و در خطرناک‌ترین جایگاه‌ها حضور می‌یافت و شجاعانه می‌جنگید و او یکی از مؤثرترین عوامل در شکست عناصر تروریست داعش و اشباهش در سوریه و عراق بود. آمریکایی‌ها بدون اینکه جرئت کنند با وی در نبرد روبه‌رو شوند، بزدلانه با هواپیما به او که به دعوت دولت عراق در فرودگاه بغداد بود، حمله کردند و خون مطهّر او و همراهانش را بر زمین ریختند. برای چندمین بار خون فرزندان ایران و عراق مخلوط شد و در راه خدا بر زمین ریخته شد.
سپاه ایران ضربه‌ی متقابلی علی‌العجاله زد و پایگاه آمریکایی را با موشکهای خود درهم کوبید و ابهت و آبروی آن دولت ظالم و متکبّر را لگدمال کرد و تنبیه اصلی او اخراج از منطقه است. ملّت ایران با اجتماع ده‌ها میلیونی این دو مجاهد بزرگ بدرقه‌ای بی‌نظیر کردند. ملّت عراق در شهرهای متعدّد با تکریم و احترام تمام آنها را تشییع کرد و در چندین کشور دیگر مردم همدردی خود را در اجتماعات پرشور نشان دادند.
تلاش‌های مغرضانه‌ی فراوانی شد تا ملّت ایران و عراق را به یکدیگر بدبین کنند، پولهای فراوانی خرج کردند، انسانهای بی‌مسئولیّتی را به کار گرفتند، در ایران علیه ملّت عراق و در عراق علیه ملّت ایران تبلیغات شیطنت‌آمیز کردند؛ این شهادت بزرگ همه‌ی این تلاشهای شیطانی و وسوسه‌های اهریمنی را باطل کرد.
آنچه مایلم به شما بگویم این است که قدرت اسلامی، قدرت ما و شما، میتواند بر هیبت ظاهری قدرتهای فاسد مادّی فائق آید. قدرتهای غربی با پشتوانه‌ی علم و فنّاوری و با سلاح نظامی و تبلیغات دروغین و با سیاستهای مکّارانه توانستند بر کشورهای این منطقه مسلّط شوند و هرگاه با نهضتی مردمی ناچار به خروج از کشوری شدند تا آنجا که توانستند دست از توطئه و نفوذ اطّلاعاتی و سلطه‌ی سیاسی و اقتصادی بر نداشتند و غدّه‌ی بدخیم رژیم صهیونیستی را در قلب کشورهای غرب آسیا جاسازی کردند و تهدیدی دائمی برای کشورهای آن منطقه تدارک دیدند.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، ضربه‌های سیاسی و نظامی سختی بر رژیم غاصب پدید آمد و پس از آن، زنجیره‌ی شکستهای استکبار و در رأس آن آمریکا از عراق و سوریه تا غزّه و لبنان و از یمن تا افغانستان تشکیل گردید. رسانه‌های دشمن، ایران را متّهم به جنگهای نیابتی میکنند؛ این دروغ بزرگی است. ملّتهای منطقه بیدار شده‌اند. توانایی ایران در مقاومت بلندمدّت در برابر خباثتهای آمریکا تأثیر خود را در فضای عمومی منطقه و روحیه‌ی ملّتها گذاشته است. سرنوشت منطقه، نجات از سلطه‌ی استکباری آمریکا و رهایی فلسطین از حاکمیّت بیگانگان صهیونیست است.
همّت ملّتها باید زمان رسیدن به این مقصود را نزدیک کند. جهان اسلام باید عوامل تفرقه را بزداید. وحدت علمای دین، راه‌حل‌های اسلامی برای سبک زندگی نوین اسلامی را کشف میکند. همکاری دانشگاه‌های ما علم و فنّاوری را ارتقا بخشیده، زیربناهای تمدّن جدید را خواهد ساخت. هماهنگی رسانه‌های ما فرهنگ عمومی را از ریشه اصلاح خواهد کرد. ارتباط نیروهای مسلّح ما جنگ و تجاوز را از همه‌ی منطقه دور خواهد کرد. ارتباط بازارهای ما، اقتصاد کشورهایمان را از سلطه‌ی کمپانی‌های غارتگر بیرون خواهد آورد. رفت و آمدها و سفرهای مردم ما، همزبانی و همدلی وحدت و دوستی به ارمغان خواهد آورد. دشمنان شما و ما میخواهند  اقتصاد خود را با منابع کشورهای ما، عزّت خود را با ذلّت ملّتهای ما، و صدرنشینی خود را با تفرقه‌ی ما تأمین کنند. میخواهند ما و شما را به دست خودمان نابود کنند.
آمریکا، فلسطین را بی‌دفاع در برابر صهیونیست‌هایِ بی‌رحم و جنایتکار، سوریه و لبنان را در تصرّفِ دولتهای وابسته و مزدورِ خود، عراق و ثروتِ نفتی آن را یکسره متعلّق به خود میخواهد. برای این هدفهایِ شوم، از بزرگ‌ترین ظلمها و شرارتها رویگردان نیست. آزمون سخت چندساله‌ی سوریه، فتنه‌های پی در پی در لبنان، تحریکات و خرابکاری مستمر در عراق نمونه‌هایی از آن هستند.
 ترور صریحِ شهید ابومهدی فرمانده شجاع حشد الشّعبی و شهید سلیمانی سردار بزرگ سپاه، نمونه‌ی کم‌نظیری از این فتنه‌انگیزی در عراق است. آنها هدف پلید خود در عراق را میخواهند از راه ایجاد فتنه و جنگ داخلی و سرانجام تجزیه‌ی عراق و حذف نیروهای مؤمن و مبارز و مجاهد و میهن‌دوست تأمین کنند. نمونه‌ی وقاحت آنان این است که پس از حکم پارلمان عراق به اخراج آنان، آنها که خود را حامی دموکراسی وانمود میکردند، تعارف را کنار گذاشته و میگویند ما برای ماندن در عراق آمده‌ایم و نمیرویم.
دنیای اسلام باید صفحه‌ی جدیدی بگشاید. وجدانهای بیدار و دلهای مؤمن باید اعتماد به نفْس را در ملّتها بیدار کنند. و همه بدانند که تنها راه نجات ملّتها تدبیر و استقامت و نترسیدن از دشمن است. خداوند رحمت و نصرت خود را بر ملّتهای مسلمان شامل فرماید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • A IR ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
  0 0
  بد به حال آن روزی که ملتی با یک دولت استعمار گر بیگانه یا بیگانه گرا همراه بشه که باید گفت هویت و ریشه های آن ملت و کشور کاملا از بین خواهد رفت !
 • A IR ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
  0 0
  آن روزی که ملتی با یک دولت استعمار گر بیگانه یا بیگانه گرا همراه بشه که باید گفت هویت و ریشه های آن ملت و کشور کاملا از بین خواهد رفت !
 • جواد IR ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
  0 0
  تنها راه نجات مسلمین جهان اتحاد است و این اتحاد تحقق پیدا نمیکند مگر پیروی از دستورات مقام معظم رهبری، در اینکه ظهور امام مهدی نزدیک است شک نکنید انشاالله که جزو گمراهان نباشیم
 • مرضیه نوفر RO ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  0 0
  ملتی که گوش به فرمان رهبر نباشه، زیر لگدهای دشمن از خواب بیدار خواهد شد
 • ایرانیم IR ۰۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  0 0
  باسلام ودرودفراوان نثارارواح پاک همه شهدایی که خونشان یاروحشان راباخدامعامله کردن درطول تاریخ کشورم قبل وبعدانقلاب و۸سال جنگ تحمیلی ومدافعان دلاور وجان برکف،درجه فقط درجه شهادت نزدخدامهم ست تاآخردنیابگوبیم ارتشبُدسلیمانی یاسربازسلیمانی دراین دنیاچه سوداست؟کاری که حاج قاسم کردباحفظ حُرمت شهیدان رجایی ودکترچمران به مراتب بالاترومثال زدنی بود،فکرنکنین حاج قاسم دیگرتموم شدوقتی شهیدشد،اتفاقاتازه متولدشده،شک نکنین افسوس وزاری نکنین حاج قاسم هابسازیم شخصیکه مقامات امنییتی چندکشوربانفوذتوانایی گرفتن رَد پای وی نبودن چطور براحتی کشته شد؟آیاازخودرووساعت حرکت وی وهمرزمانش دشمنان را مطلع نکردن؟ایرانیهانُخبه درهرزمینه هستن چطوراون موجود دلش راضی شدجان حاج قاسم رابامُشتی دُلارمعاوضه کند؟رفتی حاج قاسم فقط شفاعت هم کیشانت رانزدخدا ازیادنبر چون ماهمیشه خواهیم گفت حاج قاسم سلیمانی دربین ماست باهمان افکاروهمان هدف:[ففط یقین داریم که ایشان میداندچقدرملت ایران وی رادوست خواهندداشت وپیروِ راهش هستن،یامولاعلی ع

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =