پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 13, 2020
نماز جمعه

حوزه/ شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، در اطلاعیه ای از لغو نماز جمعه این هفته (۹ اسفندماه) در ۲۳ مرکز استان به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، در اطلاعیه ای از لغو نماز جمعه این هفته (۹ اسفندماه) در ۲۳ مرکز استان، پیرو در خواست وزیر بهداشت و درمان و رئیس ستاد ملی مبارزه با کرونا به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

متن اطلاعیه و اسامی مراکز استان ها به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

به اطلاع مردم شریف و انقلابی ایران به ویژه مومنان خداجوی و نمازگزار جمعه می رساند، پیرو در خواست وزیر محترم بهداشت و درمان و رئیس ستاد ملی مبارزه با کرونا و اهمیت حقوق شهروندان عزیز و مومن ایران اسلامی و ضرورت رعایت آن، باعنایت به نامه مکتوب جناب آقای دکتر نمکی، نمازجمعه مورخه ۹۸/۱۲/۹ در مراکز استان هایی که از سوی ستاد اعلام گردیده است و ذیلا نام آنها می آید، برگزار نخواهد شد.

۱- تهران

۲- قم مقدسه

۳- رشت

۴- مشهدمقدس

۵- تبریز

۶- ارومیه

۷- همدان

۸- اصفهان

۹- ساری

۱۰- اردبیل

۱۱- کرج

۱۲- اهواز

۱۳- سمنان

۱۴- زاهدان

۱۵- شیراز

۱۶- قزوین

۱۷- سنندج

۱۸- کرمانشاه

۱۹- یاسوج

۲۰- گرگان

۲۱- خرم آباد

۲۲- بندر عباس

۲۳- یزد

همچنین در مراکز استان ها و  شهرستان ها و شهرهایی که حسب اعلام کتبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و  استانداران محترم ،به طور قطعی نقطه حساس شناسایی شده است نماز جمعه این هفته اقامه نخواهد شد.

بدیهی است نماز جمعه در سایر شهرستانها و مناطقی که با رعایت اصول و مقررات بهداشتی با هماهنگی ستاد استانی و شهرستانی برگزار می شود.

فرصت را مغتنم شمرده و در این ایام نورانی و معنوی مراتب سپاس و قدرشناسی خود و ائمه جمعه محترم ایران اسلامی را از مدافعان سلامت ملت پزشکان، پیراپزشکان، پرستاران تلاشگر و کادر خدماتی و اداری  و مدیران و مسئولان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در این جهاد مقدس، اعلام می داریم.

در این شب ها و روزهای عزیز به خصوص اولین شب و روز جمعه ماه نورانی رجب المرجب، بهترین تقدیرها را برای همگان بخصوص ملت بزرگ و صبار و شکور ایران ازدرگاه خداوند علیم و قدیر تمنا می کنم.

والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته 

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8