سه‌شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ |۱۳ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 7, 2020
مسلمانان کانادا کمپین اهدای خون راه اندازی کردند

حوزه/ وب سایت خدمات خونی کانادا اعلام کرده که منابع خونی در این سازمان فقط ۲ روز دوام می آورد و در شرایط بحرانی نیاز به اهدای خون وجود دارد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از  muslimlink، بنیاد امداد اسلامی کانادا کمپینی را برای تشویق مسلمانان کانادایی به اهدای خون در شرایط بحرانی کنونی راه اندازی کرده است.

این بنیاد در سرتاسر کانادا آغاز شده و هدف آن جلوگیری از کمبود خون اهدایی در شرایط احتمالی شیوع ویروس کرونا و نیاز بیشتر به خون در بیمارستان ها اعلام شده است.

وب سایت خدمات خونی کانادا در حال حاضر نشان می دهد که منابع فعلی خون O منفی فقط دو روز می تواند دام بیاورد و سایر گروه های خونی نیز لازم هستند. به اعلام این سازمان، بحران ویروس کرونا جریان اهدای خون را تحت تاثیر قرار داده است.

ریحانه پاتل ، رئیس روابط خارجی در سازمان امداد اسلامی کانادا در این باره گفت:  ما خیلی خوشحال شدیم که کانادایی ها از ما می پرسند که چه کاری می توان برای کمک به افراد آسیب دیده و مبتلایان به ویروس کرونا انجام داد.

پاتل خاطرنشان کرد: بسیاری از ما به فکر اهدای خون نیستیم. بنابراین ما از اهدا کنندگان ، جامعه ، دوستان و خانواده می خواهیم خون بدهند تا بتوانیم اطمینان حاصل کنیم که در ماه های آینده کمبودی وجود ندارد.  

به گفته وی در همین راستا، کارمندان و داوطلبان امداد اسلامی کانادا ثبت نام کرده اند تا در این امر شرکت کنند و از جوامع خود می خواهند که همین کار را انجام دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =