جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ | Dec 4, 2020
هفته هنر انقلاب

حوزه/ همزمان با ششمین هفته هنر انقلاب، حوزه هنری از پوستر خود که تصویری از تندیس این رویداد با نمادی از پرچم ایران است، رونمایی کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، پوستر ششمین هفته هنر انقلاب حوزه هنری با طراحی حامد مغروری که در آن تصویری از تندیس هفته هنر انقلاب با طراحی علی اصغر یوزباشی و پرچم ایران دیده می‌شود، منتشر شد.

حامد مغروری متولد ۱۳۶۴ در اصفهان فارغ التحصیل ارتباط تصویری، مدرس دانشگاه و ورک‌شاپ‌های طراحی است. وی به عنوان موسس، مدیر هنری و طراح  آتلیه هنر و گرافیک کارگاه، عضو شورای سیاست‌گذاری انجمن هنرهای تجسمی انقلاب مجموعه روایت، عضو هیئت موسس مجمع طراحان انقلاب اسلامی آیه، عضو، طراح و مدرس ورک‌شاپهای تخصصی نهضت مردمی پوستر انقلاب و... نیز فعالیت کرده و داوری و کسب عناوین متعددی را در کارنامه کاری خود دارد.

«هفته هنر انقلاب» عنوان مهم‌ترین رویداد حوزه هنری است که هر ساله ۲۰ فروردین‌ماه همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی سید شهیدان اهل قلم آغاز به کار می‌کند و با معرفی چهره هنر انقلاب در یک سال به انتخاب جمعی از نخبگان و فعالان فرهنگ و هنر، ویژه برنامه‌ها، نمایشگاه‌ها، اجرای تئاتر، نمایش فیلم و کارگاه‌هایی آموزشی در طول یک هفته برای مخاطبان ادامه می‌یابد.

برگزاری ششمین هفته هنر انقلاب به دلیل درگیری با ویروس کرونا، به منظور حفظ سلامت مخاطبان و مبارزه با این بیماری به خردادماه امسال موکول شده است.

نرگس آبیار، سعید اسماعیلی، جواد افشار، وحید چاووش، امیر داسارگر، سید محمود رضوی، حسن روح‌الامین، وجیهه سامانی، مرتضی شعبانی، محمدصابر شیخ رضایی، غلامرضا صنعتگر، محسن عنایتی، محسن کاظمی، زهرا کاردانی و بهناز ضرابی‌زاده ۱۵ نامزد کسب عنوان چهره هنر انقلاب در سال ۹۸ هستند.

همچنین رویداد شاخص هنر انقلاب در سال ۹۸ نیز از میان نامزدهای زیر انتخاب خواهد شد:

«نمایشگاه‌های بین‌المللی ترامپیسم، ملکه، پهباد و... به همت سید مسعود شجایی طباطبایی»، «تولید و پخش برنامه اقیانوس آرام به عنوان پرمخاطب‌ترین برنامه نوجوانانه»، «مجموعه فعالیت‌های جهادی و خیرخواهانه سردار مکی یازع و حبیب احمدزاده» و «پروژه عکس خلاقانه و این قهرمان، واقعی است در پیاده‌روی خیابان انقلاب با عکاسی زهرا استادزاده، مجتبی حیدری، علی دهقان، اشکان پردل و پوریا تراب.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8