پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 13, 2020
حجت الاسلام علی اکبر صافی

حوزه/ حجت الاسلام صافی گفت: با بروز بحران کرونا در کشور و تعطیلی دو موسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی برادران و مجتهده امین خواهران، این دو موسسه بدون حتی یک روز تاخیر کلیه کلاس های خود را به سامانه آموزش مجازی ال ام اس دفتر منتقل نمود.

به گزارش خبرگزاری«حوزه» از اصفهان،  حجت الاسلام علی اکبر صافی ، صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دو موسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی برادران و مجتهده امین خواهران در نیمسال دوم ۹۹-۹۸  تعداد ۱۷ دوره تخصصی سطح ۳ حوزه های علمیه خواهران و برادران و ارشد دانشگاه باقرالعلوم(ع) و کارشناسی مطالعات اسلامی زبان انگلیس را برای طلاب و مبلغان حوزه علمیه اصفهان در حال برگزاری دارد که در همان روزهای اول بحرانی شدن اوضاع و شیوع ویروس کرونا در اصفهان، بجز دوره تخصصی فلسفه صدرایی استاد عبودیت، موفق شدیم ۱۶ دوره را با حجم ۲۲۰ واحد و در ۹۵ عنوان درسی، در سامانه ال ام اس اجرا کنیم.

وی ادامه داد: هم اکنون موجب افتخار است که در سامانه مزبور تا امروز ۵۲۵ فایل صوتی تدریس آفلاین از اساتید موسسه علامه مجلسی برادران  و تعداد  ۶۵۸ فایل صوتی تدریس آفلاین از اساتید موسسه مجتهده امین و تعداد ۱۶۷ فایل متنی ورد و پی دی اف  بارگزاری شده است.

رئیس موسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی اضافه کرد: به نظر می رسد این میزان ذخیره و انباشت فایل صوتی تدریس با حجم کلی ۴۲۰ ساعت و حدود ۱۴ گیگابایت، مجموعه گرانسنگ علمی خوبی را در دروس تخصصی سطح ۳ و ارشد را برای ما به یادگار گذاشته است که در نوع خود بی نظیر است و می توان این خیزش در آموزش مجازی را از فرصت های پدیدآمده در شرایط ویروس منحوس دانست و بخش های مهم آن را در آینده برای استفاده عموم طلاب و حوزویان مورد فرآوری و بازنشر قرار داد.

وی ابراز کرد: در عین حال به دلیل اینکه از یک طرف همه طلاب از امکانات سیستمی به روز مثل اشتراک اینترنت و رایانه همراه و گوشی همراه اندرویدی و ... برخوردار نیستند و از طرف دیگر مشکلات فناوری و مواردی از قبیل قطع سرور و اینترنت یا کندی سرعت اینترنت و موارد نقص در سامانه ال ام اس وجود دارد، لذا متاسفانه امکان برگزاری گسترده کلاس ها به صورت برخط و زنده وجود ندارد و ما با این حجم کلاس آفلاین، اما فقط توانسته ایم ۷ برنامه آموزشی زنده را در سامانه به اجرا گذاریم.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8