شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ | May 30, 2020
یعقوبی

حوزه/ حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی خطاب به مردم گفت: به صندوق‌های متفرقه توجهی نکرده و فقط فطریه خود را به صندوق‌های شورای زکات و یا صندوق‌هایی که شورای زکات تأیید کرده واریز کنید؛ زیرا در این طرح برخی خیریه‌ها لحاظ شده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در خراسان شمالی، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، امروز در نشست شورای زکات استان خراسان شمالی میزان زکات فطریه امسال در ماه مبارک رمضان را هشت هزار تومان اعلام کرد و گفت: این میزان فطریه براساس میانگین قیمت سه کیلوگرم گندم به‌عنوان قوت غالب مردم خراسان شمالی تعیین‌ شده است.

وی افزود: کفاره هر روز روزه غیرعمد دو هزار و ۵۰۰ تومان و کفاره روزه عمد هر نفر نیز ۱۶۰ هزار تومان به‌ صورت روزانه در نظر گرفته‌ شده است.

امام‌جمعه بجنورد گفت: باید یکی از دغدغه‌های روزه‌داران این باشد که قبل از نماز عید فطر، زکات فطریه خود را بپردازند، زیرا زکات بیمه بدن و جسم و عمر ما است، ازاین‌رو باید نسبت به پرداخت آن تقید داشته باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی در ادامه خاطرنشان کرد: تمامی اطلاعات جمع‌آوری زکات باید در اختیار دبیرخانه شورای زکات قرار بگیرد.

وی افزود: با اقدام دبیرخانه شورای زکات در استان، جمع‌آوری فطریه در خراسان شمالی ساماندهی و تجمیع شده و مبالغ جمع‌آوری‌شده بین نیازمندان واقعی تقسیم می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با بیان اینکه این ساماندهی صورت گرفته تا از سوءاستفاده‌های احتمالی جلوگیری شود، خطاب به مردم، اضافه کرد: به صندوق‌های متفرقه توجهی نکرده و فقط فطریه خود را به صندوق‌های شورای زکات و یا صندوق‌هایی که شورای زکات تأیید کرده واریز کنید؛ زیرا در این طرح برخی خیریه‌ها لحاظ شده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: از مردم انتظار می‌رود به‌منظور پیشگیری از شیوع کرونا، روش‌های غیرحضوری پرداخت زکات فطریه از جمله پرداخت اینترنتی و سامانه‌ای را برگزینید، اما پرداخت فطریه به روش سنتی نیز صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =