سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 11, 2020
«رمضان با فاصله گذاری اجتماعی» در موزه لندن جمع آوری می‌شود

 حوزه/ در راستای گردآوری روایات واقعی مردم لندن در دوران شیوع ویروس کرونا، موزه لندن بخشی از این پروژه را با نام «رمضان با فاصله گذاری اجتماعی» به مسلمانان اختصاص داده است.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، موزه لندن در بریتانیا، تجربیات رمضانی مسلمانان را به عنوان بخشی از پروژه قرنطینه در ایام کرونا، جمع آوری می‌کند.

در راستای گردآوری روایات واقعی، خاطرات و یادگاری‌های مردم لندن از دوران کرونا در ایام شیوع ویروس کرونا، موسسه موزه لندن، آثار تولید شده از کسانی را که در یک جشنواره بی‌سابقه رمضانی شرکت کرده بودند، جمع آوری و نگهداری خواهد کرد.

امسال ماه مبارک رمضان در بریتانیا از ۲۳ آوریل آغاز شده و تا ۲۳ می ماه ادامه داشت و به دلیل کرونا  با یکی از شدیدترین تعطیلی‌ها در این کشور و سرتاسر دنیا مصادف شد. به منظور درک اینکه چگونه جامعه اسلامی ایام رمضان را در این قرنطینه پشت سر گذاشتند، موزه لندن بخشی از مجموعه مربوط به «کرونا» را به طور ویژه به «رمضان با فاصله گذاری اجتماعی» اختصاص داده است.

در حالی که هنوز موارد متعددی به موزه فرستاده می‌شوند، این موسسه از پیش موارد مختلفی را جمع آوری کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان صدای ضبط شده از پخش عمومی اذان از  مسجد النور در هاکنی در کنار روایت‌های شفاهی از تجربه جوانان مسلمان در غرب لندن و ۷ خانوار دیگر از مناطق مختلف این شهر اشاره نمود.

آیسلینگ سرانت که در نقش خود به عنوان مدیر مشارکت اجتماعی در موزه لندن داکلندز، رهبر گروه این پروژه است در این باره گفت: برخی از فعالیت‌های کلیدی رمضان مانند در کنار خانواده‌ها و دوستان بودن و بازدید از مسجد را امسال نتوانسته‌اند برگزار کنند و بایستی با استفاده از ابزارهای مجازی و سازگاری اجتماعی ادامه می‌دادند. ضبط تجربه خانواده ها در این زمان مهم بود زیرا این یک تجربه بی سابقه برای بسیاری از مسلمانان ساکن لندن محسوب می‌شد.

وی افزود: ما در حال جمع آوری طیف وسیعی از آیتم‌ها از عکس‌ها گرفته تا فیلم‌های ضبط شده، صوت و اشیاء مختلف تا بتوانیم روایت زندگی خانواده‌های مسلمان را در این دوره بازگو کنیم.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8