سه‌شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ | Nov 24, 2020
دفتر تبلیغات

حوزه/ دبیر میز توسعه و تعمیق فرهنگ قرآنی قطب های فکری و فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: سامانه بازنمایی دستاوردها و محصولات قرآنی کشور، با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم رونمایی می شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه، مرتضی غرسبان در گفت و گویی با اشاره به جلسه اخیر میز «توسعه و تعمیق فرهنگ قرآنی با معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: در آینده ای نزدیک از سبد قرآنی (سامانه بازنمایی دستاوردهای قرآنی کشور) رونمایی خواهد شد.

وی گفت در سال گذشته، پروژه «وضعیت سنجی تولید محصولات قرآنی کشور» از سوی کمیسیون توسعه فعالیت های ترویجی، تبلیغی، قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دفتر تبلیغات اسلامی واگذار گردید.

دبیر میز توسعه و تعمیق فرهنگ قرآنی قطب های فکری و فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به طرحی که میز قرآن ارائه نمود، تصریح کرد: به پیشنهاد حجت الاسلام والمسلمین محمد قطبی «رئیس میز قرآن» طراحی سامانه بازنمایی دستاوردهای قرآنی، لازمه اجرای پروژه وضعیت سنجی تولید محصولات قرآنی کشور دانسته شد.

وی افزود: بر این اساس، یکی از فعالیت هایی که در برنامه میز قرآن برای پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تعریف گردید، طراحی سامانه سبد قرآنی بود؛ این فعالیت که با بیش از یک سال تلاش از سوی اداره فناوری پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی انجام گرفت، در جلسه اخیر میز قرآن با معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه گردید.

غرسبان با اعلام استقبال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از این سامانه و تأکید بر ارتقاء آن به سطح ملی، تصریح کرد: مقرر شد که مراسم رونمایی رسمی از این سامانه در جلسه آتی  «کمیسیون توسعه فعالیت های ترویجی، تبلیغی، قرآنی»، با حضور سید عباس صالحی «وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی» و حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی «ریاست محترم دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم» صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مقرر شد از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همه نهادها و دستگاه های فرهنگی و قرآنی کشور، ملزم به بارگذاری محصولات قرآنی خود در این سامانه گردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8