یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 18, 2021
چشمه های بهشت

حوزه/ مدیرعامل به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) گفت: گزیده ای از عیون اخبار الرضا(ع) با زبانی ساده و ادبیاتی جذاب از مفاهیم بلند این اثر ارزشمند با عنوان «چشمه های بهشت» منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه،حسین سعیدی با اشاره انتشار کتاب چشمه های بهشت اظهار داشت: این اثر با تدوین و ترجمه دکتر محمدهادی زاهدی در ۴۱۹ صفحه قطع رقعی و با قیمت ۶۵ هزارتومان در یک هزار نسخه روانه بازار شده است.

وی با اشاره به اینکه عیون اخبار الرضا(ع) نوشته شیخ صدوق یکی از معتبرترین منابع مربوط به تاریخ زندگی و آموزه های امام رئوف حضرت رضا(ع) است و در روزگاری نوشته شده است که کمتر از دو قرن از شهادت آن امام گذشته بود، افزود: کتاب «چشمه های بهشت»گزیده ای از آن کتاب ارزشمند است و روایت کننده مجموعه ای از تاریخ زندگی، آموزه ها ، معارف، کرامات و آداب زیارت حضرت ثامن الحجج(ع) می باشد.

سعیدی با اشاره به اینکه کتاب «چشمه های بهشت» در پنج دفتر و مجموعا ۳۱ فصل تدوین شده است، اضافه کرد: دفتر نخست آن روایتگر تاریخ زندگی امام هشتم است و برای آنکه شرایط حاکم بر روزگار حیات آن حضرت را تا حدودی نشان دهد، به صورت گذرا به زندگانی امام کاظم (ع) نیز پرداخته است.

وی با بیان اینکه در دفتر دوم به مناظرات و آموزه های حضرت در موضوعاتی همچون نبوت و امامت  اشاره شده است ، گفت: قرآن و اهل بیت در نگاه امام هشتم در دفتر سوم کتاب «چشمه های بهشت» آمده است.

مدیرعامل به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) راز و رمزهای زندگی در مکتب امام هشتم را موضوع دفتر چهارم کتاب عنوان کرد و افزود: در دفتر پنجم و پایانی هم موضوع کرامات حضرت، آداب و زیارت ایشان مطرح شده است.

سعیدی با تاکید بر اینکه در این گزینش تلاش شده است روایاتی را که نیاز نسل امروز است، وجود داشته باشد، گفت: برای آنکه مخاطب بتواند بهتر با روایات گوناگون و منتشر در سرتاسر اثر ارتباط برقرارکند، مجموعۀ روایات مرتبط با یک موضوع در کنار هم قرار گرفت تا انسجامی بیشتر در مطالب وجود داشته باشد.

در پشت جلد این اثر آمده است: ای خورشید بی غروب، تا به مشرق نگاه تو می کوچم، تو می تابی! لبخند می زنی. کوه های یخ که در سینه ام سنگینی می کنند آب می شوند و تو در سینه ام سقاخانه ای می سازی تا ریشه تشنگی را در من بسوزانی!

کتاب «چشمه های بهشت» با تدوین و ترجمه محمدهادی زاهدی، نویسنده و پژوهشگر با طرح جلدی از احسان جعفرپیشه توسط به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) در هزار نسخه  منتشر و علاقه مندان جهت تهیه می توانند علاوه بر مراجعه به فروشگاه های کتاب آستان قدس رضوی در سراسر کشور از طریق سایت www.behnashr.com  نیز این اثر را تهیه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8