پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ | Mar 4, 2021
وزیر صمت در دیدار با آیت‌الله  العظمی نوری ‌همدانی

حوزه/ حضرت آیت الله نوری همدانی در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت، وجود دلالان و واسطه‌ها را یکی از معضلات بخش اقتصادی کشور بیان نموده و افزودند: متأسفانه بسیاری از کالاها به ویژه محصولات کشاورزی با خواست و میل دلال‌ها قیمت گذاری می‌شود؛ در حالی که کشاورزان و تولید کنندگان با وجود زحمات فراوان و صرف هزینه های زیاد از سود آن بی بهره می‌مانند.

به گزارش  خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله  نوری همدانی، امروز در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ابعاد مختلف مسئولیت های فردی و اجتماعی در اسلام گفتند: در اسلام این مرزهای جغرافیایی مطرح نیست، بلکه آنچه هست ایمان است و عقیده است، از این جهت ما در برابر تمامی انسان ها مسئولیت های فراوانی داریم.

ایشان ادامه دادند: همان طور که حضرت امیر مومنان علیه السلام در نامه‌ای به مالک اشتر فرمودند: در اسلام شغل وسیله امرار معاش نیست، شغل یک امانتی است، ای مالک این شغل و مسئولیت تو وسیله درآمد و امرار معاش تو نیست و  باید دلت مالامال باشد از رحمت به مردم، لطف به مردم، عنایت به مردم.

 معظم له مسئولان را به پاسخگویی در برابر مطالبات مردم دعوت نمودند و گفتند: باید جوانان کشور به ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به آینده خود امیدوار باشند و بدانند در هر مقطعی شغل مناسب برای آنها وجود خواهد داشت.
  این مرجع تقلید، وجود دلالان و واسطه‌ها را یکی از معضلات بخش اقتصادی کشور بیان نموده و افزودند: متأسفانه بسیاری از کالاها به ویژه محصولات کشاورزی با خواست و میل دلال‌ها قیمت گذاری می‌شود؛ در حالی که کشاورزان و تولید کنندگان با وجود زحمات فراوان و صرف هزینه های زیاد از سود آن بی بهره می‌مانند.
حضرت آیت الله  نوری همدانی نظارت ناکارآمد و غیر دقیق بر بازار ارز و به تبع آن نوسانات قیمت ارز را یکی از مشکلات کشور بیان کرد ه و گفتند: چرا با بالا و پایین آمدن قیمت ارز، محصولاتی که در داخل کشور تولید می‌شود گران می‌شود؟ مگر در داخل کشور تولید نشده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8