شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 17, 2021
آیت الله شاهچراغی نمازجمعه

حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان سمنان با اشاره به کاهش تعهدات ایران در زمینه هسته‌ای، گفت: مجلس و دولت در این زمینه باید هم‌صدا باشند و اگر اختلاف کوچکی نیز وجود دارد در درون خود حل کنند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از سمنان، آیت الله سید محمد شاهچراغی، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان، به میزبانی مسجد امام خمینی (ره)، با اشاره به مصوبه مجلس در زمینه کاهش تعهدات ایران اسلامی در زمینه هسته‌ای، بیان کرد: مسئولان آژانس به ایران آمدند و همراه با کاهش تعهدات، اقدامی از سوی دولت شکل گرفت که موجب بروز برخی مسائل شد.

وی با بیان اینکه دولت و مجلس باید هم‌صدا باشند و اگر اختلاف نظرهای کوچکی هم وجود دارد همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، می‌بایست در درون خود حل کنند، بیان کرد: امروز هم‌صدایی و وحدت نیاز اصلی کشورمان است.

امام جمعه سمنان با بیان اینکه همه ما حول محور ولایت فقیه همراه و همدل هستیم، تاکید کرد: توجه به بیانات و فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی راه سعادت مردم و مسئولان ایران اسلامی است.

آیت الله شاهچراغی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی مصوبه خوبی در زمینه رفع تحریم و پروتکل الحاقی تصویب کرد، گفت: این مصوبه باعث سعادت کشورمان است زیرا دشمنان همیشه بدعهدی شأن را به اثبات رسانده‌اند.

وی با بیان اینکه دشمنان با کاهش تعهدات ایران اسلامی به تکاپو افتاده و ترسیده‌اند، تاکید کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرموده‌اند ما از لحاظ شرعی دنبال بمب اتم نیستیم و این به معنای ترس ما از رژیم صهیونیستی و.... نیست بلکه ما شرعاً بر طبق فتوای ولی فقیه‌مان دنبال این موضوع نبوده‌ایم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه استفاده از سلاح هسته‌ای و کشتار جمعی در دین اسلام حرام است و ما طبق دستور اسلام به دنبال این نوع سلاح‌های کشتارجمعی نیستیم، گفت: برعکس ما کشورهایی که امروز داعیه حقوق بشر دارند مملو از این نوع اسلحه‌ها هستند که در دوران دفاع مقدس به وضوح کمک‌هایشان را به عراق مشاهده می‌کردیم.

آیت الله شاهچراغی با بیان اینکه مردم ما همواره پای انقلاب و ولی فقیه شأن ایستاده‌اند، گفت: تلاش‌های دشمنان برای خسته نشان دادن مردم ما از آرمان‌های انقلاب اسلامی یک تلاش شکست خورده و مذبوحانه است.

وی در ادامه به ضرورت رفع مشکلات مردم توسط دولتمردان نیز اشاره کرد و گفت: گرانی موضوعی است که به خصوص در شب عید مردم از آن گلایه فراوان دارند و از مسئولان می‌خواهیم تا شرایط اقتصادی را برای مردم تسهیل کند.

امام جمعه سمنان همچنین به هفته احسان و نیکوکاری نیز اشاره کرد و گفت: احسان با نیت کمک به مردم و انفاق خالصانه همیشه ماندگار و کارساز است و لذا در این روزهای سخت نباید از محرومان جامعه نیز فراموش کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8