یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ | Aug 1, 2021
ظفر بنگلادش مدیر مؤسسه اندیشه اسلامی معاصر کانادا

حوزه/ دکتر ظفر بنگاش گفت: امروز ملت مظلوم فلسطین نیاز به حمایت جوامع جهانی دارند و باید همه جهانیان از آن ها دفاع کنند تا پیروزی نهایی برای آن ها رقم بخورد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، در سومین روز برگزاری کنگره بین المللی قدس شریف که عصر روز پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به صورت مجازی از طریق شبکه عبرات برگزار شد، دکتر ظفر بنگاش، مدیر مؤسسه اندیشه اسلامی معاصر از کانادا اظهار داشت: چرا برخی تلاش می کنند، در وجود بیت المقدس و معراج پیامبر اشکال کنند. چرا یهود اصرار دارند که بر این بقعه مقدسه قدس شریف مسلط شوند در حالی که خداوند آن را مقدس و ملکی برای مسلمانان قرار داده است.

وی افزود: پیامبر هنگامی که به معراج رفتند، بر مسجدالاقصی تأکید داشتند و آن را مقدس شمردند و هر پژوهشگری در تاریخ ادیان باید به این موضوع توجه کند زیرا دین تنها به یک عبادت معنوی خلاصه نمی شود.

مدیر مؤسسه اندیشه اسلامی معاصر از کانادا با بیان این که اسلام و دین و تدین صرف اندیشه نیست، ادامه داد: اگر این گونه بود، نیاز به دستور خداوند به حضرت ابراهیم(ع) برای ساختن کعبه نبود تا همه به سوی آن بروند؛ لذا خداوند از کسانی که مانع زیارت حاجیان می شوند به گناه بزرگ توصیف کرده است.

وی خاطرنشان کرد: ایمان و اسلام از چهار رکن تشکیل می شود، همانگونه که کعبه بر چهار پایه بنیان شده است و این رسالتی است که بر دوش ما گذاشته شده و باید طبق این اعتقاد افزون بر مسائل دینی به مسائل دیگر جامعه نیز پایبند باشیم و به دفاع از مظلوم و دوری از ظالم بپردازیم.

دکتر بنگاش مقابله با ظلم و دفاع از مظلوم را وظیفه هر مسلمان و بنده ای دانست و بیان داشت: امروز ملت مظلوم فلسطین نیاز به حمایت جوامع جهانی دارند و باید همه جهانیان از آن ها دفاع کنند تا پیروزی نهایی برای آن ها رقم بخورد.

وی تصریح کرد: قدس شریف برای همه مسلمانان جایگاه و ارزشی خاص دارد و اولین قبله مسلمانان است؛ به همین دلیل از آن حمایت کرده و در دفاع از آن هرگز کوتاه نخواهند آمد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8