سه‌شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ | Jul 27, 2021
صبح واقعه

حوزه/ رمان «صبح واقعه»، بر اساس زندگی رزمنده شجاع و دلاور سپاه اسلام و از شهدای شاخص مدافع حرم، شهید «محسن حججی» نوشته «ابراهیم حسن بیگی» از سری رمان‌های نوجوان فرماندهان شهید از سوی «انتشارات خط مقدم» به‌زودی به ایستگاه نشر می‌رسد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، رمان «صبح واقعه»، بر اساس زندگی رزمنده شجاع و دلاور سپاه اسلام و از شهدای شاخص مدافع حرم، شهید «محسن حججی» نوشته «ابراهیم حسن بیگی» از سری رمان‌های نوجوان فرماندهان شهید از سوی «انتشارات خط مقدم» به‌زودی به ایستگاه نشر می‌رسد.

حسن بیگی نویسنده این رمان می‌گوید: در رمان صبح واقعه بر اساس مستنداتی که در اختیارمان بود به توصیف صحنه‌ها و دلایل رفتن شهید حججی به سوریه پرداخته‌ایم و بخش‌هایی از زندگی ایشان را به تصویر کشیده‌ایم.

وی ادامه می‌دهند: در این رمان سعی کرده‌ام نگاه دینی و مذهبی را که در شهید حججی وجود داشت برجسته کنم و این روحیه را بر سایر رفتارها غالب کنم.

نویسنده رمان صبح واقعه تأکید می‌کند: اگرچه شهید حججی در دوران مدرسه به اصطلاح تیپ می‌زده، ریش پرفسوری می‌گذاشته و بر خلاف عرف پیراهن زرد و شلوار لی می‌پوشیده، اما همواره سعی کرده است در زندگی‌اش به تکلیف عمل کند و بر اساس اعتقادات و باورهای دینی خود زندگی‌اش را بسازد.

ابراهیم حسن بیگی، نویسندگی را پس از انقلاب شروع کرده و آثارش بیشتر در حوزه جنگ ایران و عراق و حوزه انقلاب و دین شناخته می‌شود. از او بیش از ۱۴۰ جلد کتاب رمان، داستان کوتاه و داستان کودک و نوجوان منتشر شده است.

حسن بیگی دارای ۴۳ اثر برگزیده در جشنواره‌های مختلف از جمله جشنواره کتاب سال، کتاب فصل، کتاب دفاع مقدس، جشنواره شهید غنی پور، جایزه هنری غدیر و… است.

گفتنی است: انتشارات خط مقدم به طور تخصصی در زمینه ادبیات مقاومت فعالیت می‌کند و آثار مختلفی در موضوعات پژوهشی مقاومت و خاطرات و زندگینامه مدافعان حرم به زبان‌های مختلف منتشر کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

  • طلبه ای ازحوزه بابل IR ۲۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۰
    1 0
    *بعداز فتح قوه قضائیه ومقننّه ومجریه، حالا نوبت به دو جای اصلی دیگر است،که البته هر دو هم فرهنگی اند: ۱.تحول در آموزش وپرورش، و ۲.ریاست صداوسیما. اگراین دو تاهم فتح شود،واقعا میشود ادعا کرد که امور کشور دست نیروهای حزب الهی وخط امام است. *وصیت همه شهداازجمله شهیدحججی، حفظ انقلاب است.که این امر با بدست گرفتن بخش های اصلی کشور،توسط نیروهای حزب الهی میسوراست.
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8