یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ |۱۸ صفر ۱۴۴۳ | Sep 26, 2021
آیت الله ناصری یزدی در12مرداد1400

حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: اکنون وقت آن نیست که منتظر مناسبت‌ها بمانیم، بلکه باید در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برنامه ریزی شود تا مناسبت‌ها و برنامه ها به خانه های مردم برود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه»در یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی، ظهر امروز به مناسبت ۱۲مرداد سالروز تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، در دیدار با اعضای این شورا در یزد اظهار داشت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در کنار اجرای برنامه‌های مناسبتی، به تبلیغ دین نیز اهتمام و برنامه ریزی نماید.

وی افزود: به عنوان مثال در ایام محرم، شعارها، روایات، سخنان و اهداف امام حسین(ع) می تواند رکن فعالیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این ایام باشد که  در قالب نشریات کوچک، پیام یا تبلیغات لسانی ائمه جماعات مساجد انجام شود.

آیت الله ناصری یزدی تأکید کرد: برای مناسبت‌هایی نظیر راهپیمایی‌ها نیز اگر امکان اجتماع وجود ندارد، باید به اشکال دیگری به سراغ مردم بروید.

وی یادآور شد: در ایام کرونا متأسفانه مساجد تعطیل و ارتباط مردم با مساجد و روحانیت کمرنگ شد و عده‌ای نیز در این میان به اهداف خود که همان قطع شدن یا کمرنگ شدن ارتباط مردم و روحانیت و تعطیل شدن مراسم امام حسین(ع) بود، دست یافتند، اما شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی باید در این زمینه ورود کند و اجازه ندهد دشمنان از این خلأ به نفع خود استفاده کنند.

امام جمعه یزد ادامه داد: با پیگیری‌ها و صحبت‌های انجام شده با مسئولان، قرار شد مساجد با رعایت پروتکل‌ها دایر باشند و مانند روزهای اول شیوع کرونا (که مساجد را بستند و قفل کردند)، عمل نشود تا این ارتباط به تدریج برقرار شود.

آیت الله ناصری یزدیز عنوان کرد: باید با تمام قوا برای معرفی شعائر اسلامی و مناسبت‌هایی که اسلام را زنده نگه می‌دارد، حرکت کنیم و در این زمینه برنامه ریزی داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد یادآور ششد مدیریت فضای مجازی در اختیار دشمنان است و هرگونه بخواهند در این فضا عمل می کنند که آثار آن را امروز در جامعه می بینیم. در چنین شرایطی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، حوزه علمیه و سایر مراکز فرهنگی باید با هماهنگی با یکدیگر و اجرای یک برنامه منسجم، هجمه های دشمنان را پاسخ دهند. 

وی با تأکید بر لزوم الگوگیری از بزرگانی که کار تبلیغ دین را با سختی‌های بسیار انجام دادند، افزود: از جمله این افراد می توان به حاج شیخ غلامرضا فقیه خراسانی اشاره کرد که برای تبلیغ دین با پای پیاده و با تحمل سختی‌های بسیار و به رغم بیماری از شهری به شهر دیگر می رفت تا ارتباط مردم با روحانیت و دین خدا را زنده نگه دارد.

آیت الله ناصری یزدی اظهار داشت: اکنون وقت آن نیست که منتظر مناسبت‌ها بمانیم، بلکه باید در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برنامه ریزی شود تا مناسبت‌ها و برنامه ها به خانه های مردم برود و هر کجا امکان برگزاری روضه وجود دارد، یا خانه هایی که در سال های گذشته روضه برگزار می کردند، دوباره روضه برگزار شود.

وی تأکید کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی باید در این زمینه با هیئت‌های مذهبی و روحانیون تعامل کند و برای برقراری ارتباط دوباره بین مردم و روحانیت اهتمام جدی داشته باشد.

امام جمعه یزد بیان کرد: نباید اجازه دهیم در این شرایط خواسته دشمن اجرایی شود بلکه باید با یک حرکت جهادی و انقلابی در این زمینه اقدام شود.

*فعالیت شورایاران در برگزاری برنامه های مناسبتی
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد نیز در این دیدار با اشاره به سالگرد تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار داشت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به دستور امام خمینی(ره) تأسیس شد و با تصویب مجلس، اساسنامه ای برای آن مشخص شد که بر اساس این اساسنامه، این شورا مأموریت ساماندهی و مدیریت مراسم ملی و مذهبی و عمومی کشور و بهره گیری از ظرفیت دستگاه ها را بر عهده دارد.

حجت الاسلام متوسل بیان کرد: برای اینکه در این شورا به صورت جزیره ای عمل نشود، با مدیریت و حمایت و بهره گیری از ظرفیت مجموعه های فرهنگی کشور اقدام به اجرای برنامه ها می‌کند.

وی با اشاره به ارکان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: این تشکیلات چهار رکن شامل نماینده ولی فقیه به عنوان رئیس شورا، شورای سیاستگذاری متشکل از ۹ نفر، قائم مقام شورا و مجمع نمایندگان شامل ۱۶ دستگاه دارد.

متوسل یادآور شد: در استانها علاوه بر این تشکیلات، شورا یاورانی تعریف شدند که این افراد به برگزاری برنامه ها و مناسبت ها کمک می کنند.

انتهای پیام/۳۱۳/۴۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8