پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ |۱۶ جمادی‌الثانی ۱۴۴۳ | Jan 20, 2022
بهجت پور

حوزه/ مدیر حوزه های علمیه خواهران با اشاره به پرداختن به مهم ترین مسائل جامعه در موضوعات زن و خانواده گفت: درهای حوزه های علمیه خواهران به روی مسائل نو باز است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور، مدیر حوزه‌های علمیه خواهران، صبح امروز در دیدار با امام جمعه بوشهر گفت: افتخار ما این است که در حوزه های علمیه خواهران در را به روی اندیشه های نو باز گذاشته و سعی می کنیم دستگاهی باشیم که قدرت حل مساله داشته باشد.

وی افزود: امیدواریم زیر سایه نمایندگان مقام معظم رهبری به رشد و بالندگی کافی برای پاسخ به مسائل اجتماعی و فرهنگی و مذهبی دست یابیم.

حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور با بیان اینکه دشمن به شدت بر امر زنان تمرکز کرده و مسأله جوانان و زنان برای تغییر در هویت دینی مردم ایران مورد توجه است، گفت: دشمن حتی در یک حرکت پیش‌دستانه به سمت کودکان و نوجوانان حرکت کرده است.

وی با اشاره به دوراندیشی امام راحل(ره) برای ایجاد فرصت حضور عمومی اقشار مختلف گفت: یکی از تدابیر رهبران بزرگ، ایجاد ظرفیت و فعالسازی ظرفیت های خاموش اجتماعی است و در این راستا، زنان یکی از ظرفیت های خاموش ایران بودند که امام راحل انقلاب را به وسیله آنان به ثمر رساند.

حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب ظرفیت بزرگ جوانان را به صحنه آوردند، ادامه داد: دشمن هم به صورت دقیق راهبری امام راحل و رهبر معظم انقلاب را تشخیص داد و تلاش می کند آن را خاموش یا تغییر دهد که در این راستا با فعال سازی این ظرفیت گذر از بحران ها هموار می شود.

مدیر حوزه های علمیه خواهران با اشاره به برخی جملات امام علی(ع) در منقصت برخی از زنان گفت: در آن مقطع زمانی جریان نفاق می توانست از زنان بهره ببرد، امروز هم دشمن تلاش می کند از این طریق فرصت ها را از انقلاب بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور با اشاره به ایجاد ظرفیت حضور بانوان حوزوی در آموزش و پرورش و دانشگاه ها اضافه کرد: این نشان می دهد انقلاب روز به روز بیشتر از این فرصت استفاده می کند.

وی سرمایه گذاری دشمن بر مساله زنان را نشانه قوی شدن جمهوری اسلامی دانست و با بیان اینکه حوزه‌های علمیه خواهران فرصت بی بدیل انقلاب اسلامی برای زنان کشور است، گفت: حضور حجت‌الاسلام و المسلمین صفایی بوشهری از اتفاقات مبارک استان بوشهر است و ایشان زمینه حداکثری را برای رشد حوزه های علمیه فراهم کرده اند.

مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور، فراهم کردن ایجاد سطح سه و چهار تحصیلات حوزوی در استان بوشهر و ظرفیت حضور بانوان در سطوح عالی و تخصصی را خواستار شد و اضافه کرد: شاخص های امیدبخشی در مورد ظرفیت حوزه های علمیه خواهران وجود دارد.

حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور گسترش رشته های سطح عالی و تخصصی را زمینه ایجاد فرصت های اثربخش تر دانست و گفت: پیچیده شدن مسائل مختلف ممکن است حتی دستگاه های بین المللی را به مسیر غلط بکشاند، از این رو ورود تخصصی به مسائل ضروری است.

انتهای پیام./

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =