چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ |۱۰ رجب ۱۴۴۴ | Feb 1, 2023
همایش مبلغان و مربیان طرح تربیتی امین و روشنا در مدارس البرز

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی همدانی در همایش مبلغان و مربیان طرح تربیتی امین مدارس البرز با تأکید بر اینکه از کمک‌ها و خدمات اجتماعی غافل نشوید، گفت: مدرسه محل خدمت خود را مرکز عالم بدانید و تمام اهتمام خود را برای بهبود و ارتقای آن خرج کنید.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از کرج، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی حسینی همدانی، امروز (یک‌شنبه) همایش مبلغان و مربیان طرح تربیتی امین در مدارس البرز، در سالن همایش مجتمع فرهنگی ورزشی میلاد شهرداری کرج با اشاره به اجرای طرح تربیتی امین مدارس البرز، عنوان کرد: این طرح چندین سال است که در مدارس استان در حال اجراست که الحمدلله امسال نیز با یک نواخت و هیجان بیشتری ادامه پیداکرده است.

امام جمعه کرج ادامه داد: مبلغان و مربیان طرح امین باید در نظر داشته باشند که مسیر خود را گم نکنند و جذب جریانات جاری در مدرسه و مسائل عمومی قرار نگیرند و به‌هیچ‌وجه در اجرائیات مدرسه و مسائل جاری آن وارد نشوند.

وی با اشاره به برخی مشکلات تربیتی و عقیدتی در مدارس استان، گفت: مبلغان و مربیان باید بعد از تشخیص و فهم درست از معضل و مشکلات مبتلابه مدرسه محل خدمت خود با دقت و سرعت نسبت به اقدام برآیند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با تأکید بر لزوم توجه به زبان و ذائقه مخاطب و کسب اعتماد در جذب مخاطبین، گفت: باید خود را به‌روز نگه‌دارید تا بتوانید خود را به زبان مخاطبانتان نزدیک کنید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی همدانی در ادامه با تأکید بر لزوم تقویت و تثبیت نیروهای موجود، گفت: باید برنامه‌هایی برای جذب افراد جدید نیز در نظر گرفته شود. بعد از جذب باید حتماً محتواهایی را تهیه و در خصوص مسائل مختلف فکری و اعتقادی و امثال‌ذلک به آموزش پرداخت.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز با بیان اینکه «جهاد تبیین» یک امر جدی و پراهمیت است، گفت: این مهم همواره مورد تأکید رهبر معظم انقلاب بوده و شما نیز باید به آن توجه کنید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی همدانی با تأکید بر اینکه از کمک‌ها و خدمات اجتماعی غافل نشوید، گفت: مدرسه محل خدمت خود را مرکز عالم بدانید و تمام اهتمام خود را برای بهبود و ارتقاء آن خرج کنید.

امام جمعه کرج با اشاره به روایتی از رسول‌الله صلی‌الله علیه و آله که می‌فرمایند: «لا تَکرَهُوا الفِتنَهَ فی آخِرِ الزمانِ؛ فإنّها تُبِیرُ المُنافِقینَ»، بیان کرد: پیامبر(ص) فرمودند: «در آخر الزمان فتنه را ناخوش نداشته باشید؛ زیرا آن فتنه‌ها منافقان را نابود می‌سازد».

وی در ادامه افزود: جریانات و اغتشاشات اخیر باعث شد تا چهره منافقین بهتر از گذشته آشکار شود و برخی افراد که از نظام اسلامی ارتزاق می‌کردند اما در این جریانات چنگ بر صورت نظام کشیدند، آشکار شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیروزی تیم ملی فوتبال مقابل ولز در جام جهانی، اظهار کرد: این پیروزی تیم ملی باعث شد تا تمام رشته‌های معاندین پنبه شود.
در ابتدای این جلسه تعدادی از مبلغان و مربیان طرح تربیتی امین در مدارس استان البرز به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =