دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ |۲۸ جمادی‌الاول ۱۴۴۵ | Dec 11, 2023
زلزله خوی

حوزه/ حجت الاسلام مسلمی با بیان این که نیروهای بومی شهرستان خوی اعم از طلاب و روحانیون، هیئتی ها و نیروهای جهادی کف میدان هستند و فعلا نیازی به نیروی انسانی نیست، گفت: مهم ترین نیاز منطقه، چادر، وسایل گرمایشی مانند پتو و بخاری، مواد غذایی، نان و ظروف یکبار مصرف است.

حجت الاسلام محسن مسلمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در ارومیه، به تشریح برنامه ها و فعالیت های روحانیون و هیئات مذهبی خوی در مناطق زلزله زده پرداخت و اظهار داشت: لحظه وقوع زلزله جلسه هماهنگی برنامه های دهه فجر در دفتر امام جمعه خوی در حال برگزاری بود که زلزله موجب نیمه تمام ماندن جلسه شد و بلافاصله طلاب، روحانیون و هیئتی ها طی جلسه ای جهت هماهنگی گردهم آمده و به روستاهای اطراف و مناطق زلزله زده جهت شناسایی نیازها و امدادرسانی اعزام شدند.

وی اضافه کرد: از لحظه ای که زلزله رخ داد طلاب شبانه روز بدون استراحت در خدمت زلزله زده ها هستند و با توجه به حجم گسترده خسارات وارده بر خانه ها و استمرار پس لرزه ها، مردم چون نمی توانند به منازل خود برگردند، مجبور هستند در چادرهای موقت زندگی کنند و لذا نیاز جدی به چادر وجود دارد.

خدمت شبانه روزی طلاب به زلزله‌زده‌ها / نیاز زلزله زدگان به وسایل گرمایشی و مواد غذایی

رئیس اداره تبلیغات اسلامی خوی تصریح کرد: از لحظات اولیه زلزله استاندار، وزیر کشور، رؤسای اورژانش و هلال احمر، امام جمعه خوی و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی در منطقه حاضر هستند و کمک های لازم را به زلزله زده ها انجام می دهند. تاکنون بیش از ۲۰ کمپ برای زلزله زده ها ایجاد شده است اما با توجه به این که شهرستان خوی بیش از ۴۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و دمای هوا بسیار سرد است، تعداد چادرهای اهدا شده کافی نیست و لذا از هموطنان تقاضا داریم در این زمینه کمک کنند.

وی با بیان این که نیروهای بومی شهرستان اعم از طلاب، هیئتی ها و نیروهای جهادی کف میدان هستند و فعلا نیازی به نیروی انسانی نیست، گفت: الان مهم ترین نیاز منطقه، چادر، وسایل گرمایشی مانند پتو و بخاری، مواد غذایی، نان و ظروف یکبار مصرف است.

حجت الاسلام مسلمی خاطرنشان کرد: تاکنون کمک های مردمی رضایت بخش بود اما نیاز مردم بالا است و مردم از حضور مسئولین در مناطق زلزله زده رضایت دارند.

خدمت شبانه روزی طلاب به زلزله‌زده‌ها / نیاز زلزله زدگان به وسایل گرمایشی و مواد غذایی

وی اظهار کرد: بیشترین آسیب ها در شهر فیرورق، روستاهای زیوه حسن خان، شهرک ولیعصر خوی و مسکن های مهر شهر اتفاق افتاده و تا حد امکان و توان امداد رسانی ها صورت گرفته اما باز هم نیازها زیاد است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی از راه اندازی آشپزخانه طخ غذای گرم در مناطق زلزله زده خبر داد و گفت: به همت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) آشپزخانه طبخ غذای گرم روزانه برای ۱۰ هزار نفر از امروز در مناطق زلزله زده با همکاری و کمک طلاب و روحانیون راه اندازی می شود.

انتهای خبر

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =