دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ |۸ محرم ۱۴۴۶ | Jul 15, 2024
بوشهری

حوزه/ مدیر حوزه های علمیه گفت:امروز شاهد آن هستیم که سخنان رهبر معظم انقلاب، هوشمندانه و بر اساس شاخصه های یک نظام اصیل اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، آیت الله حسینی بوشهری امشب در آیین رونمایی از کتاب فلسفه سیاسی آیت الله خامنه ای، در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی قم گفت: پرداختن به شخصیت مقام معظم رهبری یکی از مهمترین موضوعاتی است که باید در پژوهش ها به آن توجه کرد.

وی افزود: بدون مبالغه بر این باورم که آیت الله العظمی خامنه ای از شخصیت های کم نظیر دوران ماست و شاید بتوان گفت که در ابعادی، شخصیت بی نظیر تاریخ معاصر ماست.

مدیر حوزه های علمیه کشور تصریح کرد: به تعبیر امام علی (ع) این پرچم را کسی نمی تواند بردارد، مگر کسی که هوشمند و صابر و پشتکار است که این دو ویژگی در وجود ایشان کاملا قابل مشاهده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: فقیه کسی است که خیر او به جامعه عرضه شود و امروز ما نیز شاهد خیرات و برکات حضور ایشان درجامعه هستیم.

وی افزود: بیش از دو دهه و نزدیک به ربع قرن شاهد رهبری هوشمندانه ایشان در جامعه اسلامی در ابعاد داخلی و فراملی هستیم؛ روزی که امام (ره)جایگاه رهبری نظام اسلامی را داشتند در ذهن ما خطور نمی کرد که اگر ایشان در بین ما نباشد در جامعه ما چه اتفاقی رخ می دهد و امروز شاهد آن هستیم که سخنان ایشان هوشمندانه و بر اساس شاخصه های یک نظام اصیل اسلامی است.

مدیر حوزه های علمیه کشور تصریح کرد: مرحوم آیت الله مرتضی حائری در خصوص مقام معظم رهبری گفتند که با توجه به هوش شما یا مرجع تقلید مسلم جهان تشیع خواهید شد و یا چهره شاخص استان خراسان خواهید بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: کوفی عنان گفت، من تحت تاثیر شخصیت های فراوانی بودم، ولی در ملاقات با ایشان حس کردم تا کنون شخصیتی مثل ایشان نبودم و شخصیت معنوی ایشان به حدی من را گرفت که با خود گفتم چرا شخصی مثل من باید دبیرکل باشد.

وی افزود: ایشان در مباحث ادبی و فرهنگی تسلط و اشراف خاصی دارند و به عرصه فرهنگ شخصیتی کم نظیر هستند؛ واژه هایی که ایشان در سخنانشان بیان کردند بسیار بدیع و تحول آفرین بوده است.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: این کتاب، بسیار مفید است که نگاه بسیار خوبی در حوزه اندیشه و فلسفه سیاسی بیان شده است؛ در فلسفه سیاسی بر خلاف اندیشه سیاسی قصد نشان دادن معرفت است و در اندیشه سیاسی الزاما این مورد نیست.

مدیر حوزه های علمیه کشور تصریح کرد: فعالیت هایی که در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی انجام می شود تا آنجا که بنده مستحضر هستم، مورد عنایت مقام معظم رهبری است.

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha