شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ | May 30, 2020
مکارم

حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: سران برخی از کشورهای اسلامی عامل و ابزار دشمنان اسلام شده اند و بنزین بر آتش اختلافات می ریزند و از پول خود برای مسلمانان مخالف هزینه می کنند تا آتش جنگ برافروخته باشد؛ این ها از اسلام نیستند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»،  این مرجع تقلید پیش از ظهر امروز(جمعه19دیماه) در مراسم افتتاحیه مجتمع فرهنگی و مدرسه علمیه امام کاظم علیه السلام که در سالن همایش های این مدرسه علمیه برگزارشد شد، ضمن تبریک به مناسبت میلاد نبی مکرم اسلام(ص) و امام صادق(ع) گفتند: بهترین تعریف از نبی مکرم اسلام(ص) آیات قرآن کریم است که سند روشنی نسبت به شخصیت این پیامبر الهی است.

ایشان با اشاره به آیات سوره مبارکه جمعه که پیامبر(ص) را به عنوان معلم و مربی اخلاق برای همه جهان بشریت معرفی می کند، ادامه دادند: در سوره مبارکه اعراف نیز سند حقانیت این پیامبر الهی را خبر نبوتشان در کتب آسمانی گذشته، تأثیر اجتماعی ایشان و محتوای دعوتشان معرفی می کند.

معظم له با بیان این که مذاهب ساختگی را محتوای باطل آنها باطل می کند، افزودند: پیامبر اسلام(ص) آمدند و غل زنجیرها را از دست و پای بشریت گشودند؛ جهل، خرافات، ناأمنی، جنگ، بت پرستی و...، غل و زنجیری بود که بر مردم آن زمان بسته شده بود.

این مرجع تقلید ادامه دادند: در آیه دیگر قرآن کریم، آورده شده است که این پیامبر الهی آمد تا راه راست و مستقیم و ایمن را به مردم نشان دهد و به سوی نور ایمان و تقوا هدایت کند. در عصر جاهلیت، مردم از نظر فیزیکی زنده بودند، ولی از نظر انسانیت و اخلاق مرده بودند؛ پیامبر(ص) آمد و  این جسم های مرده را احیا نمود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که انسان هایی به حیات طیبه می رسند که ایمان داشته باشند و عمل صالح انجام دهند، افزودند: اینکه مشاهده می شود امروز جهان اسلام گرفتار چنین مسائل عجیبی شده که مفاسد اخلاقی، مشکلات فرهنگی، ناأمنی، خون ریزی و ویران گری بیداد می کند، به دلیل گرفتاری جهان اسلام در زندگی جاهلی است.

ایشان خاطرنشان کردند: سران برخی از کشورهای اسلامی عامل و ابزار دشمنان اسلام شده اند و بنزین بر آتش اختلافات می ریزند و از پول خود برای مسلمانان مخالف هزینه می کنند تا آتش جنگ برافروخته باشد؛ این ها  از اسلام نیستند.

جهان اسلامی از تعالیم اسلامی دور می شود

معظم له با تأکید بر این که هیج چیز جریان تکفیری شبیه زندگی اسلامی نیست، ادامه دادند: جهان اسلامی دارد از تعالیم اسلامی دور می شود و کاری می کند که افرادی بیایند و موجب ننگ اسلام و بشریت شوند.

ایشان افزودند: ما امروز در حالی میلاد نبی مکرم اسلام(ص) را جشن می گیریم، که جهان  اسلام در حال جنگ است؛ ما در هفته وحدت قرار داریم، ولی باید چراغ به دست بگیریم و به دنبال وحدت باشیم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در ادامه با بیان این که القابی چون کائن، ساحر، شاعر و... که از سوی مشرکان به پیامبر اسلام(ص) نسبت داده می شد، درست است که از نظر خودشان برای تحقیر پیامبر رحمت بود، ولی ناخواسته نشان از شخصیت و جایگاه بالای ایشان و اسلام بود، تصریح کردند: سخنان پیامبر اسلام(ص) از سوی خدا بود، چون همسو با فطرت و قلب های مردم بود، دل ها را مجذوب خود می کرد؛ از این رو گفته می شد که پیامبر(ص) ساحر است و قلب ها را جذب می کند.

ایشان با بیان این که در گذشته برای این که مردم سخنان حق پیامبر(ص) را نشنوند، کفار در گوش های آنها پنبه می گذاشتند، افزودند: امروز نیز پنبه وجود دارد؛ ماهواره های فاسد، اینترنت پرسرعت و برنامه های بدآموزکه جوانان را منحرف می کند، پنبه هایی است که در گوش ها می کنند تا آیات حق شنیده نشود.

این مرجع تقلید خطاب به اساتید و طلاب و فضلای حوزه گفتند: شما باید مراقب باشید این پنبه ها را از گوش جوانان بیرون بیاورید.

جبهه  تکفیری در حال انزوا و نابودی است

ایشان با اشاره به هفته وحدت و ضرورت وحدت مذاهب اسلامی خاطرنشان کردند: جبهه های تکفیری در حال انزوا و نابودی است و به زودی حامیان آنها نیز روسیاه خواهند شد؛ از این رو باید برای وحدت جامعه تلاش نمود؛ البته باید دقت داشته باشیم که برای این کار، باید در ابتدا در درون حوزه اتحاد کامل وجود داشته باشد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی افزودند: ما که در جهان اسلام از داعیان وحدت میان مذاهب هستیم، باید به طریق اولا داعی وحدت در حوزه باشیم.

انتهای پیام// 15/ 313

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =