یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ | Sep 27, 2020
حمایت از شیخ عیسی قاسم

حوزه/ محاکمه شیخ عیسی قاسم محاکمه تمام مراجع تقلید شیعه است، زیرا در واقع این فریضه خمس است که در این دادگاه ظالمانه محاکمه می شود.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، ده ها نفر از فعالان و انقلابیون بحرینی با به راه انداختن پویشی با عنوان "ظلم در بحرین" در شبکه های اجتماعی در آستانه موعد محاکمه شیخ عیسی قاسم در روز یکشنبه، مخالفت خود را به اقدامات نژادپرستانه و طایفه ای نظام آل خلیفه اعلام کردند و افزودند ما محاکمه آیت الله عیسی قاسم را محکوم می کنیم.

در این زمینه یحیی الحدید از فعالان انقلابی گفت: نظام بحرین می خواهد شیخ عیسی قاسم را به خاطر جایگاه تاریخی ایشان در دفاع از خواسته های انسانی مردم محاکمه کند در حالی که شیخ قاسم ضامن و حامی اصلی ملیت و مسالمت انقلاب است و محاکمه ایشان موجب تضعیف گزینه های ملی و مسالمت آمیز انقلاب و تضعیف عدالت اجتماعی می شود..

حجت الاسلام شیخ محمد خجسته از روحانیون انقلابی تبعید شده بحرین نیز گفت: محاکمه شیخ عیسی قاسم محاکمه تمام مراجع تقلید شیعه است، زیرا مساله مورد اتهام ایشان مساله ای قابل مناقشه نیست و در واقع این فریضه خمس است که در این دادگاه ظالمانه محاکمه می شود.

وی افزود: آیت الله شیخ عیسی قاسم بیشترین میزان محبوبیت مردمی را در تاریخ بحرین دارد و یکی از نویسندگان قانون اساسی کشور به شمار می رود.

شیخ حسین الاکرف نیز تاکید کرد: استمرار اهانت به شیخ عیسی قاسم اهانت به آرزوها و اهداف و آرمان های کشوری است که همه مردم آن باید حقوق و تکالیف یکسان داشته باشند و از سوی دیگر گفتمان آیت الله قاسم به گونه ای است که ضامن حفظ امنیت و مسالمت داخلی است.

وی افزود: نظام بحرین نمی تواند به دیکتاتوری خود ادامه دهد مگر اینکه این مانع بزرگ را از سر راه خود بردارد و از این رو است که تابعیت بحرینی آیت الله قاسم را لغو کرد در حالی که او پدر قانون اساسی بحرین است و اکنون نظام بنا دارد به اتهام دریافت وجوهات خمس، ایشان را محاکمه کند.

حسن الستری نیز به تاخیر افتادن پی در پی محاکمه شیخ قاسم را به خاطر حضور مردم و تظاهرات آنها در الدراز دانست و گفت: این حضور مردم موجب ترس و هراس نظام شده و به همین خاطر تا کنون صدور حکم ایشان به تاخیر افتاده است؛ چراکه مردم با پوشیدن کفت ثابت کردند تا پای جان از آیت الله عیسی قاسم دفاع خواهند کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8