چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 5, 2020
آیت الله العظمی جوادی آملی

حوزه/ جمعی از اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر قم با حضور در بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار كردند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اسراء، جمعی از اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر قم با حضور در بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء با حضرت آیت الله جوادی آملی دیدار و گفت و گو كردند.

بر اساس این گزارش، معظم‌له در این دیدار ضمن تشكر از زحماتی كه تاكنون در شهرداری و شورای شهر قم انجام گرفته، به بیان نورانی از حضرت امیر در نهج البلاغه اشاره کرده و اظهار داشتند: یك بیان نورانی حضرت امیر(ع) دارد كه اگر كسی خانه‌ای ساخت و یك سنگ غصبی در این خانه كار گذاشته است صاحب سنگ حق دارد این سنگ را بردارد ولو اینكه دیوار خراب شود، این دین ماست؛ می‌گوید دیواری محترم است كه با سنگ حلال ساخته شود؛ این بیان به ما می‌فهماند اگر ما یك شورای ده نفره داشته باشیم كه یك نفر آدم ناسالم در آن باشد این همان سنگ غصبی است كه شورا را بهم می‌زند ما باید حواسمان جمع باشد.

ایشان ادامه دادند: ما با آبرویمان بازی نكنیم؛ هیچ چیزی در دستگاه خدا ممكن نیست كه انسان با آن بازی كند مگر اینكه باعث آبروریزی او شود. صد درصد طیب و طاهر وارد بیت‌المال و از آن خارج شویم. دست درازی به بیت‌المال، اولین كاری كه می‌كند آن است که باعث آبروبری انسان می شود و ما باید آبروی خودمان را حفظ كنیم، چیزی را كه نمی‌دانیم وارد نشویم و به اندازه كار و قدرت و عُرضه‌مان وارد شویم. به ما گفتند هر كاری كه می‌خواهید بكنید اول خروجی كار را ببینید و سرمایه‌ای كه در دست دارید.

ایشان مسئله فقر و گرانی را از دردناك‌ترین مسائل روز دانسته و به ضرورت مبارزه با این مسائل اقتصادی اشاره كرده و بیان داشتند: مسئله فقر، مسئله دردناكی است؛ ما به غالب مسئولین گفتیم اقتصاد اسلامی با سفارش و موعظه حاصل نمی‌شود؛ كشوری كه مال دارد، ایستاده است؛ چون طبق آیه سوره مباركه نساء، مال عامل قیام یك ملت است؛ كسی كه دستش خالی است، جیبش خالی است؛ این قدرت قیام ندارد و ستون فقراتش شكسته است.

حضرت آیت الله جوادی آملی بیان داشتند: سال, سال تولید و اشتغال است؛ اما با وام و سودهای چند درصدی که ربا باشد که نمی شود شهر را آباد کرد؛ نمی توان جامعه را اداره کرد؛ ما درباره آمریكا با اینکه به این باور رسیده ایم که آمریكا هیچ غلطی نمی‌تواند بكند، اما وقتی بگوید گزینه نظامی روی میز من است عده‌ای روی آن حساب می‌كنند؛ اما خداوند در قرآن صریحاً می‌گوید گزینه نظامی روی میزِ قرآن من است، بانك‌های ربوی دارد با من می‌جنگند، اما ما باور نكردیم. اینكه روایت نیست؛ این صریح آیه قرآن است. این كشور همه چیز دارد و بانك‌ها باید وارد قرض‌الحسنه بشوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8