شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ |۱۰ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 4, 2020
ممنوعیت حجاب در مدرسه بمبئی خشم عمومی را برانگیخت

حوزه/ در پی ممنوعیت حجاب و پوشیه در یک دبیرستان خصوصی در بمبئی، والدین و دانش آموزان محجبه و مسلمان نسبت به این تصمیم مسئولان مدرسه که به بهانه های امنیتی گرفته شده دست به اعتراض زدند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه به نقل از siasat، ممنوعیت حجاب در یکی از دبیرستان های خصوصی شهر بمبئی واقع در ایالت مهاراشترای هندوستان، خشم و اعتراض عمومی را به ویژه در میان والدین دانش آموزان برانگیخته است. مسئولان مدرسه مدعی شده اند ممنوعیت حجاب برای دانش آوزان و والدین در راستای تامین امنیت انجام شده است.

در پی اعتراضات شدید والدین مسلمان و محجبه نسبت به تصمیم مسئولان این دبیرستان خصوصی آن ها مدعی شده اند که هدف شان آسیب زدن به احساسات دینی مسلمانان نبوده و به منظور حفظ امنیت به چنین اقدامی دست زده اند و دانش آموزان و والدین بایستی هنگام ورود به مدرسه پوشیه و حجابشان را درآورده و صورتشان را آشکار کنند. هنگام خروج نیز دانش آموزان اجازه نخواهند داشت پوشیه به صورت داشته باشند یا حجاب به سر کنند.

کشور هندوستان حدود ۱۸۰ میلیون مسلمان دارد که در سال‌های اخیر به دلیل روی کار آمدن حزب ملی‌گرای بهارتیا جاناتا به رهبری نارندرا مودی هدف تبعیض‌های دینی بیشتری قرار گرفته‌اند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =