چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ |۲ رجب ۱۴۴۱ | Feb 26, 2020
 سید محمد سعیدی

حوزه/ تولیت آستان حضرت معصومه سلام الله علیها موکب داری و پذیرایی از زائران اربعین را هنر ولایی و دینی توصیف کرد و گفت: اصالت‌های پیاده‌روی اربعین که حقیقت معرفت به امام حسین علیه‌السلام و قیام عاشوراست باید حفظ شود.

به گزارشخبرنگارخبرگزاری «حوزه»،‌ حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی امروز در دیدار با ستاد اجرایی موکب 1080 حرم مطهر در پیاده‌روی اربعین؛ جابر بن عبدلله انصاری را اولین زائر اربعین تاریخ توصیف کرد و اظهار داشت: تاریخ برای درس آموزی به زائران اربعین اخلاص، صفا و الگوی زیارت جناب جابر را بیان فرموده است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله  هدف از موکب داری را تسهیل امور برای زائرین آیین پیاده‌روی اربعین توصیف کرد و عنوان داشت: اصالت‌های پیاده‌روی اربعین که حقیقت معرفت به امام حسین علیه‌السلام و قیام عاشورا است باید حفظ شود.

امام‌جمعه قم موکب داری و پذیرایی از زائران اربعین را هنر ولایی و دینی توصیف کرد و گفت: موکب داران از این هنر عاشورایی صیانت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با تأکید بر این‌که مواکب حدود و حقوق یکدیگر را حفظ کنند، ابراز داشت: انشا الله اربعین امسال(سال 1397) نیز مواکب گوناگونی از همه کشورها برادرانه به زائران اربعین خدمت‌رسانی خواهند کرد.

انتهای پیام// ۱۵/ ۳۱۳

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =