دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ | Jul 26, 2021
photo_2020-04-20_11-45-27.jpg

حوزه/ مدیر مدرسه علمیه خواهران حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) گفت: طلاب و اساتید این مدرسه با همکاری دیگر خیرین در منازل و کارگاه هایی که راه اندازی شده بود توانسته اند تاکنون بیش از ۶۰ هزار ماسک، شیلد، دستکش و لباس محافظ برای کادر درمانی تولید کنند.

خانم زهرا سادات میرمومنی، مدیر مدرسه علمیه خواهران حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در تهران، با اعلام این خبر، گفت: از همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا که موجب به خطر افتادن سلامتی مردم شده و متاسفانه برخی از مبتلایان به این ویروس نیز جان خود را از دست دادند، اساتید و طلاب مدرسه علمیه حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در راستای لبیک به منویات مقام معظم رهبری و کاهش آلام مردم، به صورت خودجوش و جهادی وارد میدان شدند تا با این ویروس منحوس مقابله کنند.

تولید ۶۰ هزار اقلام بهداشتی توسط بانوان طلبه

وی در ادامه به تشریح فعالیت های جهادی اساتید و طلاب مدرسه علمیه حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه رعایت اصول بهداشتی یکی از راهکارهای مهم در مقابله با شیوع این بیماری بود طلاب و اساتید این مدرسه با همکاری دیگر خیرین در منازل و کارگاه هایی که راه اندازی شده بود توانسته اند تاکنون بیش از ۶۰ هزار ماسک، شیلد، دستکش و لباس محافظ برای کادر درمانی، دوخته و تولید نمایند و جهت بهره برداری در اختیار عموم مردم و مراکز درمانی قرار دهند.

مشارکت در طرح سلامت با انجام ۵ هزار تماس تلفنی

میرمومنی به همکاری طلاب با سامانه غربالگری طرح سلامت اشاره کرد، و ابراز داشت: جمعی از  طلاب با حضور در طرح غربالگری سلامت، حدود ۵ هزار تماس با منازل داشته اند و تذکرات لازم در خصوص مسائل مرتبط با کرونا را برای مردم تبیین کردند.

همکاری با سامانه ۴۰۳۰ با ۲۷ هزار تماس مشاوره ای با مردم

مدیر مدرسه علمیه خواهران حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، افزود: همچنین تعدادی از طلاب نیز با حضور در سامانه ۴۰۳۰ مشاوره های لازم را در خصوص رعایت نکات و اصول بهداشتی به مردم ارائه دادند که تعداد این مشاوره ها بیش از  ۲۷ هزار مورد و تماس بوده است.

پرستاری از بیماران کرونایی و توزیع بیش از ۲ هزار بطری آبمیوه

وی با بیان اینکه پرستاری از بیماران کرونایی و کمک به کادر درمانی از دیگر اقدامات جهادی طلاب مدرسه علمیه حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، می باشد، تصریح کرد: تعدادی از طلاب این مدرسه در جهت خدمت رسانی به کادر درمانی و بیماران کرونایی در بیمارستان ها حضور یافتند و با کمک خیرین نیز بیش از ۲۰۰۰ بطری آب هویج تهیه شده و در بیمارستان های فیروزآبادی و شهداء تجریش بین بیماران کرونایی توزیع شد.

برگزاری اعیاد شعبانیه با هدف روحیه بخشی به کادر درمانی

 میرمومنی با بیان اینکه همراهی طلاب با کادر درمانی با استقبال بسیار خوبی همراه بود، گفت: با توجه به سختی کار و دوری کادر درمانی از خانواده هایشان، و با هدف روحیه بخشی به بیماران کرونایی به ویژه کادر درمانی، در مناسبت های اعیاد شعبانیه ضمن برگزاری جشن های این اعیاد، با اهدای گل از زحمات و تلاش های این عزیزان قدردانی شد.

وی با بیان اینکه کرونا موجب تعطیلی برخی کسب و کارها شده است و همین امر فشارهای اقتصادی را به خانواده های کم درامد تحمیل کرده است، بیان داشت: در راستای کمک به خانواده های آسیب دیده به خاطر شیوع کرونا، تعداد ۴ راس دام زنده خریداری شده و گوشت آن بین خانواده های کم درآمد توزیع شد.

توزیع ۱۱۰۰ بسته ارزاق، اقلام بهداشتی و فرهنگی

مدیر مدرسه علمیه خواهران حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، اضافه کرد: همچنین تهیه و توزیع ۵۰۰ بسته ارزاق در مناطق محروم اطراف شهرری مثل خلازیر، مسگر آباد، و مسعودیه و نیز توزیع ۴۰۰ بسته شامل اقلام بهداشتی در مناطق محروم، و اهداء ۲۰۰ بسته فرهنگی به جهادگران محلات از دیگر اقدامات طلاب و خیرین مدرسه علمیه حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) بود. ۳۱۳/۴۲

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8