سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ | Dec 1, 2020
نادر طالب زاده

حوزه/ طالب زاده با تاکید بر این که مطلب احسان محمد حسنی در خصوص حاج احمد متوسلیان کاملاً درست و دقیق است، گفت: سؤال من این است چرا هر زمان که حرفی از تفحص و بررسی در مکانی که شاهدان و کارشناسان، مدعی دفن حاج احمد در آن هستند، افرادی در داخل کشور مانع این اتفاق می‌شوند؟

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، نادر طالب‌زاده مستندساز و پژوهشگر با حضور در برنامه صبحگاهی شبکه سوم سیما درباره ادعاهای مطرح شده درباره شهادت احمد متوسلیان و یادداشت احسان محمد حسنی، مسئول سازمان هنری رسانه‌ای اوج در مورد مطالبه وضعیت حاج احمد متوسلیان گفت: مطلب احسان محمد حسنی در خصوص حاج احمد متوسلیان کاملاً درست و دقیق است چرا که این اتفاق افتاده است و شواهدی نیز ناظر بر این اتفاق موجود است. سؤال من این است که چرا هر زمان که حرفی از تفحص و بررسی در مکانی که شاهدان و کارشناسان، مدعی دفن احمد متوسلیان در آن هستند، افرادی در داخل کشور مانع این اتفاق می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

بازگشت حاج احمد از تایید تا تکذیب!

وی در ادامه افزود: برخی از شاهدان عینی و موثق که به ایران نیز دعوت شدند و به گواهشان هم سلولی حاج احمد بودند و حتی در صدا و سیما حضور پیدا کردند و تلویزیون نیز صحبت‌هایشان را پخش کرد، چرا ادعایشان توسط مقامات پیگیری نمی‌شود. ترجیح ما بر این است که حاج احمد متوسلیان زنده باشد، ولی حرف ما این است شما چرا یک سند از زنده بودن وی نشان نمی‌دهید.

طالب‌زاده در واکنش به بخشی از یادداشت احسان محمدحسنی درباره اینکه برخی به دنبال «زنده نمایی» احمد متوسلیان هستند اظهار داشت: متوجه موانع تفحص حاج احمد نمی‌شویم، چون در شرایط امروز واقعاً با توجه به تشخیص محل دفن پیگیری این موضوع کار سختی نیست، ولی هر بار در حالی که لبنانی‌ها همکاری می‌کنند، ولی با مخالفت مسئولین ایرانی روبرو می‌گردد. شاید مصلحت و دیپلماسی می‌خواهد همچنان در این وهم بمانند که احمد متوسلیان در لبنان زنده است و حتماً خیراتی برای برخی از گروه‌ها و تشکل‌ها دارد.

وی ادامه داد: بارها از پرفسور ایوبی به عنوان شاهد شهادت احمد متوسلیان دعوت به گفتگو کرده‌اند، ولی هر بار پس از حضور وی، ساعت‌ها پشت در بسته سفارت خانه منتظرش گذاشته‌اند و امکان ملاقات را نداده‌اند. شبکه المنار نیز مصاحبه‌ای مفصل با وی کرده‌اند که مجوز پخش مصاحبه را نیز در صدا و سیما نداده‌اند. باید تکلیف دیپلمات‌های ما مشخص شود و مردم حق دارند از سرنوشت شهیدشان با خبر شوند.

طالب زاده در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دو شاهد ناظر ماجرا هستند که یکی عیسی ایوبی استاد علوم سیاسی در دانشگاه سوربن فرانسه از هم سلولی‌های احمد متوسلیان است که در لبنان اسیر بود و از نزدیک از وضعیت حاج احمد با جزئیات کامل با خبر بود و دیگری پیرمردی که هم اکنون نیز زنده است که شاهد محل دقیق دفن احمد متوسلیان و هم‌رزمانش در لبنان بود.

وی بیان کرد: بنده نیز عیسی شریفی را به تهران دعوت کردم و در مراسمی که در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد به عنوان سخنران همراه خود بردم، اما نکته جالبی که در آنجا اتفاق افتاد این بود که آقای شریفی نحوه شهادت و تیرباران احمد متوسلیان را روایت می‌کرد و مترجم آن مراسم حرف‌ها را کاملاً برعکس ترجمه می‌کرد و نکات دیگری را می‌گفت.

این مستند ساز در پایان خاطر نشان کرد: حزب الله لبنان برای تحقیق و تفحص در این باره کاری نمی‌کند تا کمیته پیگیری ۴ دیپلمات ربوده شده در ایران مجوز پیگیری دهند و به شدت تابع مسئولین ایرانی در این باره هستند. ما هم امیدواریم هر چه زودتر سرنوشت این ۴ دیپلمات عزیزمان مشخص شود.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8